Студентам УжНУ повідали, як було повалено тоталітарний комуністичний режим (фото, відео)

Про події Оксамитової революції в Чехословаччині згадали студенти словацького відділення.

 

Оксамитова, або Nežná, чи Sametová, революція... Це сталося у період із 17 листопада до 29 грудня 1989 року: без використання зброї і кровопролиття у тодішній Чехословаччині було повалено тоталітарний комуністичний режим.

Усе зовсім не так, як відбувається в нас, в Україні, але досвід близьких сусідів може багато чого навчити. У них так само першими на площу вийшли студенти, не побоявшись сказати «Досить!». Вийшли з величезним бажанням, аби їх було почуто заради майбутнього. І воно прийшло до них. Принаймні чехи і словаки кажуть, що так і сталося.

Щороку події Оксамитової революції святкують у День студентства. Наші словакісти захотіли бути солідарними з тим народом, культуру і мову якого вивчають. Разом зі словацьким лектором паном Мартіном Беніковським студенти першого курсу словацького відділення співали «Ми обіцяли любити» Івана Гоффмана – гімн Оксамитової революції – у фойє головного корпусу університету. Під час виступу вони символічно дзвеніли звичайними ключами від дверей.

«Так робили тоді, 1989 року, на площі. Символічні ключі мають подвійне значення. Перше – відкрийте кордони, дозвольте бути вільними; друге – візьміть ключі й зачиніть за собою комуністичні двері, час уже йти геть. Таким чином ми хотіли вшанувати пам'ять не таких уже й далеких подій», – коментує лектор зі Словаччини, старший викладач кафедри словацької філології пан Мартін.

Присутні могли також ознайомитися з тематичною книжковою виставкою, присвяченою історії Чехословаччини та безпосередньо революційним подіям, яку підготували працівники Наукової бібліотеки УжНУ. Студенти-словакісти організували також фотовиставку як документальне підтвердження подій 1989 року в тодішній Чехословаччині.

Запрошеною гостею на святкуванні була пані Янка Бур’янова, генеральний консул Словаччини в Ужгороді: «Події, які ми згадуємо, дуже особливі. На їх прикладі можемо переконатися, як сила духу, єдність людей може мирним шляхом змінювати історію».

«Тільки тепер усвідомлюю, що, рухаючись до європейської родини, маємо збагнути її шлях до демократії», – зауважує один зі студентів, присутніх на святкуванні.

Словакісти підготували також короткий фільм про революційні події.

 

Світлана Лапига

Відео Роберта Паппа

 

19 листопада 2014р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів