Закарпатський нардеп покінчить із «напівкроками» та «косметичними» змінами судової системи

Валерій Пацкан: «Реформування судової системи повинне забезпечити реальну політичну незалежність суддів»

 

Вчора, 26 листопада, у Києві відбулася міжнародна конференція «Стратегія реформування правосуддя – завдання для нового парламенту». Учасниками заходу стали судді, прокурори, народні депутати, провідні юристи та експерти у галузі юстиції. Мета конференції - обговорити ключові виклики для реалізації права на справедливий суд в Україні, стратегії реформ у сфері правосуддя і виробити рекомендації для політичних партій – членів парламентської коаліції щодо подальших змін у судовій системі та кримінальній юстиції в контексті імплементації Угоди про Асоціацію Україна – ЄС. Організували захід Центр політико-правових реформи та ГО «Реанімаційний пакет реформ».

 

Учасником конференції став і народний депутат Валерій Пацкан, який 2 роки очолював Комітет з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин. Політик каже, що із тих 11049 розглянутих та опрацьованих листів та звернень громадян, які надійшли на адресу Комітету, більшість – це скарги, котрі стосувалася незадовільної роботи судової гілки влади.

«Для мне питання судової реформи є особливо важливим, оскільки якісне функціонування судової системи має прямий зв’язок із належним забезпеченням прав людини в Україні. Власне кажучи, сама кількість звернень громадян до Комітету свідчить про фундаментальні проблеми у нашій судовій системі, оскільки якби суди працювали на відповідному рівні, люди не зверталися б до народних депутатів по захист своїх прав, - каже Валерій Пацкан.

 

Політик впевнений, що проблеми можуть вирішитися з ухваленням у ВР нової редакції Закону України «Про судоустрій і статус суддів», який підготовлено експертами «Реанімаційного пакету реформ».

В цьому законопроекті зафіксовано норми, які дадуть можливість досягти незалежності суддів, спростити та посилити систему суддівського самоврядування, спростити судову систему та посилити її інституційну спроможність, покращити доступність правосуддя для людей, подолати політичну залежність суддів, реформувати систему дисциплінарної відповідальності суддів, покращити підготовку до суддівської роботи та принести багато інших позитивних змін у функціонування судової системи.

«Я докладатиму всіх зусиль, щоб цей проект закону набув чинності. Тим більше, що в його основі зафіксовано більшість тих положень щодо суддівського самоврядування, які я пропонував минулого року у своєму законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміцнення суддівського самоврядування», - переконує народний депутат.

 

За його словами, зараз у країні немає часу робити лише «напівкроки», «косметичні» зміни, адже вони  призводять виникнення багатьох негараздів: «Прикладів можна наводити чимало: від сумнозвісного рішення щодо зміни Конституції у 2010 році до рішень судів стосовно ув'язнення людей, які вийшли на протести минулої зими. Перед нами постало чітке завдання змінити судову систему, привести її у відповідність до потреб суспільства і європейських стандартів, що, зрештою, сприятиме реалізації одного з найважливіших прав людини – права на справедливий суд, гарантованого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

 

Прес-служба Закарпатської обласної організації партії "УДАР"

 

 

 

27 листопада 2014р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*