Де можна застосувати отримані знання студентам УжНУ (ВІДЕО)

Для п'ятикурсників провели екскурсію одним з найбільших підприємств з іноземими інвестиціями, що працюють на Закарпатті.

 

Цього тижня у п’ятикурсників факультету міжнародних відносин УжНУ була унікальна можливість поєднати приємне з корисним. Старший викладач Людмила Казакова провела для спудеїв ознайомчу лекцію на виробництві. Захід був організований деканатом ФМВ та керівництвом заводу «Jabil».

Це виробництво цікаве для студентів насамперед тому, що йдеться про величезну корпорацію з іноземними інвестиціями. Відчути віяння Заходу можна було ще навіть не потрапивши всередину приміщення: на вході – жорсткий контроль; кожен відвідувач мав надати охоронцям документи, що посвідчують особу, і записати в журналі час свого прибуття на підприємство й виходу з нього.

Візит п’ятикурсників складався з кількох етапів. Передусім групу ознайомили з історією компанії та особливостями її функціонування. Зокрема, в Україні є лише одне підприємство «Jabil», і воно – саме в Ужгороді. Представництво з’явилося тут понад 10 років тому – у ньому працювало лише з десяток осіб (тепер же – близько 2 тисяч), а те приміщення, яке всі побачили нині, відкрили 2007 року.

Після цього студенти мали нагоду поспілкуватися з Сергієм Митропольським – випускником факультету міжнародних відносин УжНУ, нинішнім керівником одного з відділів у компанії «Jabil» в Ужгороді. Він розповів про особливості роботи в цій компанії та перспективи саме для студентів ФМВ. Зокрема, нетехнічні посади, які й цікавлять випускників, вимагають вміння вести переговори й високого знання англійської мови. Такої комбінації цих складових ніде не вчать так поглиблено, як на факультеті міжнародних відносин, тож у заохочених осіб є всі шанси потрапити до великого колективу цього підприємства.

Насамкінець на спудеїв чекало найцікавіше: візит на виробництво. Тут усе відбувалося, наче в кіно: всі мали вдягнути спеціальні халати та стрепи (антистатичне взуття). Це необхідно було, аби не пошкодити продукцію, що виробляє «Jabil». Як відомо, людина є носієм статичної енергії, а електростатичний розряд, який відбувається під час контакту людського тіла з компонентами виробництва, є дуже шкідливим. Таких уражень неможливо побачити неозброєним оком; утім, ця, здавалося б, «дрібниця» здатна частково або повністю вивести з ладу продукцію – відповідно підприємство зазнає значних матеріальних збитків.

Пройшовши відповідний інструктаж, виконавши всі вимоги і одягнувши весь захист, необхідний для заземлення, студенти вирушили в місце, де творяться справжнісінькі дива – саме в цеху «гола» плата перетворюється на основу для телевізора, телефона, ноутбука тощо. А щоб і ви могли побачити все на власні очі – дивіться відео!

Ірина Левіна, Віталій Завадяк, Роберт Папп, Медіа-центр УжНУ

 

28 лютого 2015р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів