Чудовий письменницький ряд: Чендей, Винничук, Кіраль... (ФОТО)

Майбутні філологи з УжНУ отримали модливість поспілкуватися з дослідником епістолярію Івана Чендея професором Сидором Кіралем та сучасним письменником, літературним діячем, журналістом Юрієм Винничуком.

 

Сидір Кіраль зацікавився листуванням Івана Чендея, коли впорядковував архів свого викладача Івана Денисюка. Знаково, що познайомилися й зав’язалася дружба між закарпатським письменником та київським науковцем у стінах Ужгородського університету далекого 1964 року під час міжнародної конференції, присвяченої питанням жанру новели. Студентам і викладачам професор розповів про взаємини письменника з душею науковця та науковця – з душею письменника, тобто Івана Чендея та Івана Денисюка, про портрет закарпатського митця, яким він постає в листах, та багато інших деталей.

Сидір Кіраль вже видав книгу “«Зробити щось корисне для свого рідного народу»: з епістолярної спадщини Івана Чендея”. Нині професор збирає і вивчає архівні матеріали, які стосуються постаті письменника, й працює над проектом «Київські стежки Івана Чендея». А після знайомства із родиною закарпатського корифея Сидіру Кіралю довірили і передали всю епістолярну спадщину Івана Чендея.

Відомий письменник і публіцист Юрій Винничук, творчість якого студенти вивчають в курсі «Актуальні проблеми сучасної української літератури», жартівливо розповів про свою творчість і діяльність. Митець щиро зізнався, що власними творами збагатив ірландську літературу, поряд з Митусою, автором «Слова о полку Ігоревім», поставив містичне ім’я Ріангабара, вигадав середньовічну поетесу Анну Любовичівну, навіть робив спроби деміфологізації образу Роксолани, коли друкував нібито її щоденники в журналі «Постпоступ», чим практично компенсував фактичну відсутність камасутри в 90-х роках ХХ століття в Україні. Цікаво було дізнатися, що Юрій Винничук – один із тих фейлетоністів, які мають понад тридцять судових позовів проти їх статей, більшість із яких є дуже комічними. На втіху спраглим читачам Юрій Винничук зачитав один із пікантних уривків із роману «Весняні ігри в осінніх садах».

Завершилася зустріч спільним фото на згадку та купівлею книг на приємне читання.

Іванка Когутич

 

29 травня 2015р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів