Попередня влада «носилася» з соціальним житлом, а нинішня придумала орендне

Що таке система орендного житла
Обидва законопроекти мають на меті одне — створення фонду орендного житла. Це такий спеціальний перелік будинків, квартири в яких будуть надаватися виключно для оренди. Так звані прибуткові будинки. Квартири у них не можна буде викупити і приватизувати. Так само не може бути переданим у власність мешканцям ні сам будинок, і ніяка його частина.
Будинки з орендним житлом планують будувати як нові, так і реконструювати старі. Щоправда, як це має відбуватися поки невідомо.Будувати орендне житло планують за гроші з бюджету, місцевих бюджетів, а також – за гроші будівельних компаній. Відповідно, форма власності у прибуткових будинків буде різна:
державна
муніципальна
приватна.
Переваги орендного житла
Виникає логічне питання – чим же ці прибуткові будинки кращі за ті квартири, які сьогодні пропонують в оренду приватні власники?
Вся справа у кількості і ціні. Якщо збільшити пропозицію орендного житла – знизяться ціни, вважає міністр регіонального будівництва Геннадій Зубко. За підрахунками міністерства, ціни на орендні квартири у прибуткових будинках будуть на 30% нижчими за ринкові. Це головне завдання програми орендного житла – дати більше квартир за менші гроші.
Ризики законопроектів
Оскільки основна мета прибуткових будинків – збільшити кількість житла, а не якість, законопроекти передбачають, що будувати його можна з меншими вимогами. Зокрема – меншої площі. Втім, у Мінрегіоні наголошують, що таке будівництво жодним чином не порушуватиме навіть мінімальних санітарних норм.
Щоб зацікавити приватні компанії у будівництві такого виду нерухомості, їм пропонують певні поступки. Зокрема, земельна ділянка для будівництва та подальшої експлуатації орендного будинку із земель державної та комунальної власності надаватиметься безоплатно в постійне користування. Замовник будівництва орендного будинку звільнятиметься від перерахування коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Приєднання до інженерних мереж для будівництва, реконструкції та подальшої експлуатації орендного будинку здійснюватиметься на безоплатній основі. Всі ці кроки, вважають автори законопроектів, стимулюватимуть приватних будівельників, а також здешевлюватимуть вартість квадратних метрів, і відповідно – орендну плату.
Окремі експерти зауважують, що такий лояльний підхід до будівельників дозволить їм у майбутньому отримувати надприбутки від орендного житла. Будівельні компанії не погоджуються, наголошують, що вкладати гроші у будівництво, яке дасть прибуток через 30 років – не так уже і заманливо.
Кому надаватимуть орендне житло
Передбачається, що скористатися послугами прибуткових будинків зможе кожен, хто потребує житло. Щоправда, у законопроекті комітету ВР є певні обмеження: за ним стати наймачем орендного житла зможуть одинокі особи, місячний дохід яких менший від 175% розміру прожиткового мінімуму, та родини з місячним доходом меншим від 125% розміру прожиткового мінімуму. Також пропонується надавати житло в оренду строком на 2 роки. У законопроекті Мінрегіону таких обмежень немає.
Щоб зняти в оренду житло, не потрібно буде ставати в чергу: достатньо звернутися з відповідною заявою до власника такого будинку і заключити договір про оренду. Щоправда, наскільки швидко вам нададуть бажану квартиру, залежатиме від її наявності.
Коли система запрацює
За словами міністра Зубка, повний цикл будівництва триває 2-4 роки. Перед тим потрібно ухвалити закон. Якщо його приймуть цього року, то через 3-5 років можемо очікувати на появу перших будинків з житлом для оренди.
До теми
- Уже цієї неділі в Ужгороді відкриють ковзанку
- Втрачений Ужгород: історія родини поліцейського інспектора Яна Яночика
- Правоохоронці з'ясовують, чи в дитбудину смт. Батьово дійсно жорстоко поводяться з дітьми
- Півроку динаміки: що і як змінив «АТБ» з початку 2019
- День торгівлі: чим цікавий перший дискаунтер європейського зразка на Закарпатті
- Комплексний проект з надання консультативних послуг ОСББ стартує в Ужгороді
- ЖК «АGAM»: комфортне житло біля столиці
- На закарпатських ринках уже продають ранню городину! Чи кусаються ціни? (ВІДЕО)
- Корупція в Закарпатті: хто найчастіше зловживає службовим становищем?
- Закарпатська митниця інформує: де з'являться нові пункти пропуску?
- Більшість українців задоволені своїм сімейним лікарем
- RESIDENT Concept House — сучасний житловий комплекс для цінителів естетики та комфорту
- В Ужгороді біля замку відновлять будинок, де більше століття тому в круглому салоні кавувала міська еліта
- Як жити і заробляти в Дубаї – досвід ужгородського журналіста
- Що і за скільки в ресторанах пропонують закарпатцям у новорічну ніч
- Закарпаття попереду всієї країни з вирощування горіхів. Хоча держава посилено вставляє палиці в колеса
- Шість ужгородців у цьому році вже сходили в "загс" через інтернет
До цієї новини немає коментарів