До уваги випускників: топ-10 простих дій, як "дешевше" потрапити до вишу

До уваги випускників: топ-10 простих дій, як "дешевше" потрапити до вишу
Що робити, аби отримати заповітний студентський квиток, уникнувши зайвих хвилювань, істотних грошових і часових втрат.

 

1. Спробуй вступати відразу в кілька ВНЗ

Абітурієнт має право вступати одночасно в кілька ВНЗ. Відповідно, чим більше спроб — тим більше шансів. Всі університети та академії (як державні, так і комерційні) повинні приймати засвідчені копії документів про середню освіту. Засвідчити їх можна у будь-якого нотаріуса. Головне при багатоваріантному вступі — розрахувати час і сили так, щоб встигнути на всі іспити.

2. Не поспішай вступати на платне відділення

У державних ВНЗ відповідно до Закону України «Про освіту» повинні приймати документи і проводити іспити (у тому числі і для вступників на комерційній основі) абсолютно безкоштовно. Різні збори на так звані «канцелярські витрати», як правило, трактуються як добровільні, зробити їх обов’язковими ВНЗ не мають права.

У недержавних ВНЗ плата за іспити повинна зазначатися у договорі, що укладається між абітурієнтом і навчальним закладом.

3. Остерігайся шахраїв

Osvita.com.ua радить вкрай скептично поставитися до пропозицій незнайомих людей заплатити круглу суму «своїй» людині в приймальні комісії, щоб забезпечити стовідсотковий вступ. Занадто велика ймовірність того, що вас обдурять. Шахраї звичайно прикриваються нібито наявними зв’язками в керівництві ВНЗ, однак знайте: такі люди свої послуги на вулиці не пропонують! Набагато дешевше і надійніше (при наявності коштів, зрозуміло) вступати відразу на платне відділення ВНЗ. І гроші не пропадуть, і державний диплом буде забезпечений офіційним договором.

4. Апелюй, але в міру

Якщо на іспиті викладачі поставили незаслужено низьку оцінку або взагалі завалили — подавай апеляцію. Це робиться відразу ж після усного іспиту або в день оголошення результатів письмової роботи. Необхідно написати заяву на ім’я відповідального секретаря приймальної комісії й аргументовано довести, що екзаменатори були, м’яко кажучи, не праві. Заяву в той же день розгляне спеціальна апеляційна комісія. Її рішення оголосять у вашій присутності. Але не факт, що оцінку після цього підвищать. Комісія, як показує досвід, украй неохоче йде на перегляд результатів іспиту. Що зрозуміло: викладачі відстоюють честь свого мундира. Але при наполегливості та аргументованості вимог можна домогтися свого.

Приводом для подачі апеляції може бути:

– ситуація, коли на усному іспиті твою відповідь вислуховував тільки один викладач (другий у цей час запитував іншого абітурієнта або взагалі був відсутній в аудиторії);

– письмову роботу перевіряла тільки одна людина (повинні перевіряти як мінімум двоє);

апелюй, якщо викладач чинив на тебе моральний тиск, був грубий, нетерпимий, не дослухав відповідь до кінця;

– якщо вимагали знань понад шкільної програми або запитували те, що проходять тільки на платних підготовчих курсах ВНЗ.

Все це вважається порушенням правил проведення вступних випробувань і може бути приводом для перегляду результатів. Пам’ятайте: на апеляції не мають права задавати додаткові питання!

5. Запасайся довідками

Перелік необхідних довідок можна знайти в описі кожного з ВНЗ на Osvita.com.ua. Але завжди уточнюй у приймальній комісії, які ще документи будуть необхідні для вступу в конкретний ВНЗ.

Якщо ти не зміг з’явитися на іспит з причини хвороби, нещасного випадку, а також якщо раптом відчув себе погано під час його проведення — вимагай перескладання в інший час. Тобі зобов’язані піти назустріч і призначити дату перескладання іспиту. Не забудь тільки представити в приймальну комісію відповідну довідку, завірену печаткою медичної установи.

6. Не забувай про пільги

Пільговики вступають у ВНЗ поза конкурсом: їм досить одержати на іспитах позитивні оцінки. Особливі права мають переможці олімпіад. Переможці-«міжнародники» вступають взагалі без іспитів, всі інші переможці — за розглядом самого ВНЗ. Школярам-медалістам, а також випускникам профучилищ, коледжів і технікум, що мають диплом з відзнакою, для зарахування на перший курс досить здати на «п’ять» один, профільний іспит (у кожному ВНЗ він свій).

Пільги також поширюються на дітей-сиріт, інвалідів з дитинства та інвалідів I та II груп, «чорнобильців», а також деяких інших категорій абітурієнтів.

7. Не став престижність за головне

Конкурси у ВНЗ ростуть з кожним роком. В деяких ВНЗ на одне студентське місце претендує 12-15 осіб! Оціни свої шанси реально й подумай: може бути, варто піти на ту ж спеціальність, тільки в менш престижний навчальний заклад? Краще бути студентом «середнього» ВНЗ, ніж кілька років підряд битися чолом про стінку «крутого» університету, втративши при цьому час і гроші. І пам’ятай першу пораду — пробуй вступати відразу в кілька ВНЗ.

8. Будь скромнішим

Не вдягайся на іспит зухвало, не демонструй яскравий одяг, довгі ноги й голий пупок. Викладачів це дратує. Краще прийти одягненим скромно, але зі смаком. Не варто показувати, що ти знаєш більше екзаменаторів! Вони цього не люблять. Дивись викладачу в очі, відповідай чітко, впевнено, без нахабності. Якщо відчуваєш, що відверто «валять», намагайся тримати себе в руках. Записуй всі питання і свої відповіді. Не скандаль на іспиті, краще відразу після нього подай апеляцію та викладии в ній свої претензії.

9. Тримайся «золотої середини»

Постарайся потрапити в аудиторію не першим і не останнім. Перших, як правило, суворіше запитують, останнім дістаються гірші оцінки. Головний принцип поведінки на іспиті — "не висовуватися".

10. Забудь про пиво, телефон та шпаргалки

Із собою в аудиторію дозволяється брати пляшку води, шоколадку, калькулятор, таблиці Бардіса. А от користуватися додатковою літературою (тим більше шпаргалками) не можна. Категорично забороняється приносити із собою пейджери або мобільні телефони. Не дозволяється розмовляти на іспиті. За всі ці порушення вас цілком можуть попросити з аудиторії й поставити «два». І в жодному разі не пити «для хоробрості» перед іспитом!

Освіта

 

17 квітня 2016р.

До теми

Коментарі:

  1. Микола 2016-04-17 / 15:34:10

    Поради стосуються усних екзаменів. Зараз зарахування у ВНЗ відбувається на основі результатів ЗНО, де екзаменатори взагалі не мають контакту із абітурієнтом, а письмові роботи оцінюються за допомогою компютерної техніки, за поставленими абітурієнтом відмітками у талоні відповідей. Якщо Вам правильна відповідь не зарахована, обов'язково подавайте апеляцію.

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*