Відтепер дзвонити абонентам інших операторів буде дешевше

Відтепер дзвонити абонентам інших операторів буде дешевше
Вчора, 7 червня, на засіданні Національної комісії регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) був схвалений документ, за допомогою якого планується зменшити завищені розцінки на міжмережеві дзвінки серед українських стільникових операторів.

 

Так, НКРЗІ затвердила порядок встановлення розрахункових такс (інтерконект) за пропуск трафіку на телеком-мережі з істотною ринковою перевагою. Цей документ комісія направила на затвердження в Міністерство юстиції. Після цього відомство отримає підставу для того, щоб зобов'язувати учасників ринку зменшувати межоператорские розцінки.

Голова НКРЗІ Олександр Животовський повідомив, що комісія «не має бажання регулювати роздріб» і оператори можуть встановлювати будь-які ціни на голосові дзвінки на «чужі» мережі. Але якщо хтось буде використовувати неринкові і необгрунтовані тарифи, то перевірка може виявити обмеження прав споживачів і Анормальні прибутку. Тоді в дію може вступити Антимонопольний комітет. НКРЗІ вже знизила з 36 коп. до 23 коп. вартість хвилини, яку оператори платили за доступ на мережі один одного. Регулятор раніше натякав, що буде і далі знижувати інтерконект до 15-18 коп. / Хв.

«Зниження ставок інтерконекту стимулює конкуренцію», - переконаний Животовський. За його словами, це дозволить зменшити відтік коштів від маленьких операторів до великих - за рахунок розміру абонентської бази великих компаній. Відповідно, маленькі компанії зможуть більше інвестувати в розвиток.

Представник одного зі стільникових операторів зазначив, що схвалений телеком-регулятором порядок стане основою для подальшого обгрунтованого зниження ставок при взаєморозрахунках. За його словами, раніше деякі оператори надавали різні розміри собівартості дзвінка в своїх мережах - у кого-то 5 коп. / Хв, а в іншій - 40 коп. / Хв. Після вступу в дію прийнятого НКРЗІ документа всі учасники ринку надаватимуть комісії розрахунки за чітким і зрозумілим зразком.

Зараз більше 90% голосового стільникового трафіку замикається усередині мереж - за рахунок умовно-безкоштовних дзвінків усередині «рідний» мережі і завищених тарифів для дзвінків на номери інших операторів. Наприклад, в передплачених тарифах Київстару і МТС вартість хвилини дзвінка на стаціонарні українські номери становить 1,5 грн. Оскільки НКРЗІ не має повноважень регулювати роздрібні тарифи, то єдиним засобом впливу на операторів у неї залишається регулювання міжоператорських розрахункових розцінок.

Животовський виділив два підходу в регулюванні інтерконекту: а) собівартість - тарифи повинні бути близькі до собівартості; б) відсутність дискримінації. «Для цих принципів є одна причина - ми, споживачі, маємо право спілкуватися з ким завгодно», - підкреслив керівник телеком-регулятора. Він переконаний, що ставка інтерконекту має бути близькою до собівартості.

Опитані спостерігачі очікують, що після того, як згаданий порядок вступить в дію, регулятор зможе ввести для всіх операторів єдині правила гри. Голова комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко вважає, що оператори зможуть цивілізовано взаємодіяти і отримають «рівні умови» на ринку.

Голова ради Української асоціації операторів зв'язку Телас Леонід Ошеров назвав рішення НКРЗІ очікуваним. Він висловив переконання, що чим нижче будуть ставки інтерконекту, тим менше будуть тарифи для споживачів.

МТС Україна (Vodafone) стримано сприйняла ініціативу НКРЗІ. «Рішення планувалося заздалегідь, обговорювалося протягом довгого часу і вже прийнято. Компанія буде його виконувати », - повідомила прес-служба оператора. Київстар не встиг сьогодні надати коментар.

Нагадаємо, що в законопроекті 3549-1 про електронні комунікації, який надійшов на розгляд в парламент, передбачено право регулятора впливати і на роздрібні тарифи.

Джерело: hyser.com.ua

 

08 червня 2016р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів