Як до Закарпаття потрапляють наркотики та цигарки

Як до Закарпаття потрапляють наркотики та цигарки
Як виявилося, за наркотиками на Закарпатті лідерство тримає КПП "Тиса" цигарки - то вже прерогатива митного поста в Ужгороді. Далі про це детальніше у матеріалі сайту Zaholovok.com.ua.

 

Протягом 2015 року працівники Закарпатської митниці ДФС склали 159 протоколів про порушення митних правил по фактах незаконного переміщення через митний кордон України 390 178 пачок тютюнових виробів загальною вартістю 3 412 202,93 гривні.

Де виявили найбільшу кількість цигарок, можете бачити на інфографіці. А на табличці нижче видно, де контранбандні цигарки були найдорожчими. Лідерство тут отримав Ужгород. До слова, цей же митний пост став лідером і за кількість знайдених цигарок.

Друге місце, як бачимо, зайняв КПП “Тиса”. Це не надто дивно, оскільки обидва розташовані поряд із великими містами, які, у свою чергу, приваблюють більшу кількість людей. А от митні пости, які ведуть на Румунію навіть разом не дають великого відсотка виявлених цигарок.

 

Також упродовж 2015 року в зоні діяльності Закарпатської митниці ДФС було виявлено 145 фактів незаконного переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Із незаконного обігу впродовж 2015 року митники вилучили - наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів га їх аналогів загальною кількістю 28 948 таблеток, 4 ампули, 32 флакони, 1090 марок , 18 пластирів та 123 пакетики.

Абсолютним рекордсменом серед наркотичних речовин є прекурсор псевдоефедрин. Його закарпатські митники вилучили у кількості 21 366 таблеток, тобто майже 74% всіх виявлених таблеток. Загалом це досить небезпечний наркотик, який за декілька прийомів викликає сильне звикання і дуже негативно впливає на психпологічний стан того, хто його приймає. Отримати ефедрин можна навіть зі звичайних антидепресантів.

Часто митники виявляли різноманітні медичні препарати зі вмістом психотропних речовин — 4744 таблетки, 21 флакон та 4 ампули. Втім, види цих препаратів не були уточнені.

Наступне місце у рейтингу дісталося бупренорфіну — 1820 таблеток та 18 пластирів. Цей напівсинтетичний опіат - дуже сильний знеболювальний апарат. Як стверджують у мережі, залежність від препарату розвивається куди рідше, ніж від морфіну чи героїну.

Але цей опіат все одно викликає сильні негативні ефекти у людей, які його приймають.  Наступним за популярністю можна назвати ЛСД та фенілетиламін. Митники за рік виявили понад тисячу марок цих препаратів. Назва пов’язана із тим, що папір часто опускають у рідкий ЛСД , а потім ділять його на маленькі клаптики — марки, кожна з яких дорівнює одній дозі. Практикують також і вживання рідкого ЛСД але, очевидно, не у нас. Подібно до  попереднього наркотику ЛСД також не викликає швидкої і сильної залежності, але з часом потребує все частішого вживання або більших доз, а також негативно впливає на нервову систему людей. 

Досить великою популярністю користується і трамадол. Його митники виявили у кількості 877 таблеток та 11 флаконів. Трамадол - це синтетичний опіоід, сильний анальгетик центральної дії. Застосовується він для знеболення у хірургії та терапії. А от у побуті є куди більш небезпечним, адже досить швидко викликає звикання. Тенденція до збільшення дози препарату виникає так само сильно, як і прагнення до підвищення дози героїну при його регулярному прийомі. Подекуди саме трамадол вважають одни із найнебезпечніших наркотиків у світі.

 

25 червня 2016р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів