Град на Закарпатті синоптики вважають проявом аномального року

Град на Закарпатті синоптики вважають проявом аномального року
Град посеред спеки накрив кілька областей України, серед яких і Закарпатська. На Тернопільщині град вкрив крижаним покривалом городину, а на Прикарпатті шквалистим вітром на жінку повалило дерево.

 

Чому замість звичайних дощів посеред спекотної погоди маємо стільки екстремальних явищ? Про це газеті Експрес розповіли Віра Балабух, завідувач відділу синоптичної метеорології Українського науково-дослiдного гiдрометеорологiчного iнституту, та Василь Троцюк, директор Науково-аналітичного центру.

"Йдеться не тільки про одну аномальну подію, а про аномальний рік, причиною чого є різке підвищення активності Сонця і, як наслідок, перегрів океану, – розповідає Василь Троцюк. – У цьому випадку екстремальні явища були сформовані на фоні зіткнення кількох потужних повітряних мас із різними температурними градієнтами. Із півночі прийшов водний холодний циклон, а з півдня (з Африки) й сходу – гарячі й сухі антициклони. Зауважте, на сході й півдні країни утримується нестерпна спека, вдень температура повітря підвищується до 36 градусів, на пляжі люди собі стопи обпікають.

"На частині території (центр, схід, південь) панує фронт із високим тиском, повітря рухається на північ і несе спеку. А на іншій частині країни – західній – рух повітря відбувається з півночі на південь, тож там панує холодний фронт. Такий різкий перепад температур є фактором формування конвективних явищ – відбувається конденсація водяної пари в повітрі, що підіймається і охолоджується. До цього додався ще й динамічний фактор: у Карпатах повітря піднімається по схилах гір вверх, це посилило ефект", – каже Віра Балабух.

За словами синоптиків, Карпати посилюють ефект від зустрічі різних потужних повітряних мас, у результаті формуються грози з блискавками й громом. Коли волога повітряна маса у горах підіймається і опускається, формується град

 

01 липня 2016р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів