Наукова праця про закарпатських заробітчан принесла ужгородській дослідниці міжнародне визнання

Наукова праця про закарпатських заробітчан принесла ужгородській дослідниці міжнародне визнання
Нещодавно Ужгородський національний університет долучився до міжнародного Конкурсу молодих учених «Danubius Young Scientist Award 2016», переможці якого нагороджуються премією.

 

Премія «Danubius» була започаткована 2011 року австрійським Федеральним міністерством науки, досліджень і економіки (BMWFW) та Інститутом Дунайського регіону та Центральної Європи (IDM) для відзначення вчених, які домоглися значних досягнень у науковій діяльності, пов'язаній з Дунайським регіоном, повідомляє медіа-центр УжНУ.

Цього року нагороду вручатимуть 14 молодим ученим з країн, які є учасниками Стратегії ЄС для Дунайського регіону – Австрії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Чехії, Німеччини, Угорщини, Молдови, Чорногорії, Сербії, Словаччини, Словенії, Румунії і України.

Цього року Danubius Young Scientist Award для України здобула старший викладач кафедри історії Стародавнього світу та Середніх віків історичного факультету Ужгородського національного університету Оксана Кичак з науковим проектом «Сім'я та сімейний побут трудових мігрантів Закарпаття на початку XXI століття».

Офіційна церемонія нагородження відбудеться в Кремсі (Австрія). Її організовують Федеральне міністерство науки, досліджень і економіки (BMWFW) Австрії та Інститут Дунайського регіону та Центральної Європи (IDM) у рамках Danube Rectors` Conference (DRC) Annual Meeting 2016 «Vision / Knowledge / Prosperity. The Universities' Contribution to EUSDR. Good Practices and Challenges».

Що ж до проекту Оксани Кичак, то в українській етнології (культурній антропології) це перша розвідка як про сім’ю та сімейний побут сучасних заробітчан, так і про її закарпатський варіант початку ХХІ ст. зокрема. Вибір для дослідження Закарпатської області, що межує з 4 країнами – Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, не випадковий, адже, по суті, це «серце Європи», її географічний центр і водночас своєрідне вікно України у Європу. Закарпатець кінця XX – початку XXI ст. – вже за місцем народження, за своєю споконвічною культурною ситуацією – людина порубіжжя. Трудова міграція, в якій він проводить основну частину життя, ще більше посилює це.

Оскільки серед основних критеріїв присудження премії – наукова досконалість та інноваційний підхід до академічної роботи, тематична актуальність праці з питань/проблем Дунайського регіону та її актуальність за межами національних кордонів, то відзначимо, що саме наукова розвідка Оксани Кичак серед десятка українських проектів за рішенням міжнародної комісії була визнана найкращою. У ній до наукового обігу залучено значний обсяг польових матеріалів, зібраних авторкою та студентами-істориками УжНУ впродовж 2007–2015 рр.

Крім того, на історичному факультеті УжНУ з цього року готують бакалаврів центральноєвропейських студій, тому такі міжнародні проекти – це ще одна з можливостей залучення надалі як викладачів, так і студентів до співпраці у межах Стратегії ЄС для Дунайського регіону, повідомляють у відділі міжнародного освітнього та наукового співробітництва УжНУ.

 

03 вересня 2016р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів