Публікації

Світловолосі та світлоокі закарпатські роми, які від ромів відхрещуються

Лише спробуй їх назвати циганами – образиш не на жарт! Волохи – це етнічна група змішаного румунського та циганського походження. Вони мають постійне місце проживання, і запевняють, що в жодному випадку не підуть жебракувати.

19.03.2017, 16:48

Закарпатський герой Толкіена – страж Явірника

Про Янка Деревляного існує стільки ж згадок у мережі, як і доріг на гору Явірник, тобто практично жодної, зазвичай люди приходять сюди пішки і найчастіше – випадково.

19.03.2017, 09:34

Як жити і заробляти в Дубаї – досвід ужгородського журналіста

Тарас Ващук був на Закарпатті журналістом, прозаїком. І раптом вирішив змінити в своєму житті буквально все. Й поїхав у Дубай. Але насправді це не відбулося отак несподівано. Він ретельно обирав, де має опинитися. То наскільки уявне місто відрізняється від реального? Як пристосуватися до тамтешніх звичаїв? Чого треба остерігатися, а чим навпаки – насолоджуватися за рубежем?

18.03.2017, 16:10

Чому забуксував механізм Карпатського єврорегіону і як використати скандинавський досвід – закарпатці дискутують із європейцями у Словаччині

Як діяв механізм Карпатського єврорегіону, які причини його призупинення і чому ефективним є механізм Баренцевої Євро-Арктичної ради (БЄАР) – про це тривала дискусія під час початкової частини міжнародної науково-практичної конференції "Інноваційне забезпечення сучасного транскордонного співробітництва Словаччини й України".

16.03.2017, 19:27

Безвіз для закарпатців: актуально про міфи та стереотипи

Надання українцям можливості подорожувати країнами Європейського Союзу без віз – чи не одна із найбільш завзято обговорюваних тем, що вже протягом кількох років звучить із політичних трибун, залів засідань і заголовків у ЗМІ. Представники ЄС не раз запевняли українську сторону в тому, що наша держава виконала всі необхідні умови для того, аби для її громадян був введений дозвіл безвізового в’їзду.

16.03.2017, 11:39

Усе про головних сепаратистів Закарпаття

У зв’язку із необхідністю ефективної протидії та запобіганню проявам сепаратизму, посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України на території Закарпатської області прокурором області постійно здійснюється координація та об’єднання зусиль правоохоронних органів області на цьому напрямку роботи.

15.03.2017, 12:49

Дивовижне життя та історія творця пішохідного мосту в Ужгороді Івана Шлезінгера

Ганс Шлезінгер народився в сім'ї німецького інженера Фрідріха Шлезінгера.

14.03.2017, 14:56

Про закарпатський чай, мрію і щасливих людей на горі Гемба

На Горі Гемба на Закарпатті взимку 2013-го року з’явилося місце, яке почало як магніт притягувати мандрівників. Місцеві довго не могли зрозуміти секрету успіху, про цю чайовню досі немає жодної публікації в медіа, а нам не вдалося знайти бодай однієї світлини з її побудови, тут абсолютно не турбуються про рекламу і пошук додаткових відвідувачів, знаючи, що завжди знайдуться свої, знайдуться ті, що йтимуть сюди снігами спеціально, або ж випадково зайдуть в хурделицю чи літню зливу і відкриють для себе домашню атмосферу неспокійної гірської вершини.

05.03.2017, 14:09

Недільна бесіда: що розповів Віктор Янцо про "Анцю", "Катерину" і своїх "домашніх" дівчат

Український рок-гурт із Мукачева «Rock-H» – учасник багатьох всеукраїнських та європейських фестивалів. Про колектив знають далеко за межами області. Нові кліпи бурхливо обговорюють у соцмережах, а проект «Загудеме в’єдно в Рокаш-Оркестра» досі згадують не тільки в музичних колах, але усі шанувальники гурту

05.03.2017, 12:19

Найдавніші монети з'явились на території Закарпаття ще перед народженням Христа

Відділ археології вже кілька років описує й опрацьовує матеріали, які були передані у музей зі спадщини закарпатського письменника, філософа й етнографа Федора Потушняка.  Серед його археологічної колекції є багато цінних, іноді й унікальних знахідок.

03.03.2017, 08:34

Закарпатські лісівники планують цьогоріч засадити 4 тис. гектарів лісів

У 2017 році лісівники планують розбудовувати лісові розсадники та розширювати площі лісів

02.03.2017, 18:41

Попри суворі реалії автодорожники Закарпаття намагаються відремонтувати побільше доріг

Автодороги  в Закарпатській області  після  суворої зими, яка не спостерігалася  щонайменше два десятиліття, опинилися  де у вибоїнах, де у ямах, а  на окремих ділянках асфальтне покриття  практично зруйноване. 

02.03.2017, 16:27

Голова Кам'яницької сільради: 22 діючі програми, друзі по всьому світу і бюджетна децентралізація

Керівництво Кам’яницької сільради, місцеві депутати не перестають дивувати. Відомі своїми новаціями, ідеями, яких не залишають на папері, а постійно втілюють у життя. На їхньому рахунку чимало добрих справ. Із недавньої  розмови з сільським головою Марією Коваль-Мазютою чомусь найбільше запам’яталося посилання в усіх справах на духовні цінності. Завжди під час зустрічей із нею, її однодумцями намагалася на конкретних прикладах з’ясувати, як сільська громада й кожен зокрема залежать від влади, вірніше, від людей, котрі її уособлюють.

19.02.2017, 11:17

Закарпатське Мужієво – єдина точка на українській мапі, де затверджені запаси золота

Село Мужієво розташоване за сім кілометрів від районного центру Берегове, що на Закарпатті. Головна вулиця через усе село - Ференса Ракоці. На сільській раді - два прапори: український та угорський.

16.02.2017, 20:42

Чи варто панікувати через «китів» – думки ужгородців

Вже більше тижня серед закарпатців не вщухають розмови про так звані «Групи смерті», які останнім часом активізували свою діяльність у соціальних мережах. У цих групах кваліфіковані психологи, мовляв, доводять дітей до самогубства. Про це повідомили у департаменті кіберполіції Національної поліції України.

15.02.2017, 15:52

Цьогоріч у Гечі свиней не різатимуть та ковбаску робитимуть

Вже 11-ю зиму в селі Геча на Закарпатті проходить фестиваль різників - або "Свинячі поминки" (по-угорськи).

08.02.2017, 19:52

Про закарпатський ліс, контрабанду, митницю і Савченко, якій у Росії вправили мізки, - Геннадій Москаль

Про те, чи є на Закарпатті проблема незаконної вирубки лісу, чому в Україні провалено реформу поліції, "вінницьких", які активно приходять до влади, та росіянина, який міг обробити Надію Савченко під час її перебування в полоні, розповів закарпатський губернатор

05.02.2017, 16:57

Хотіли, як краще, або про стипендії для закарпатських студентів

З 1 січня 2017 року набув чинності новий порядок виплати стипендій. Чергова хвиля критики цієї реформи здійнялася наприкінці місяця, адже студенти вперше отримали грошові нарахування згідно з новими правилами

04.02.2017, 16:36

Закарпатець Янко Деревляний в об'єктиві чергового випуску Ukraїner'а

Архітектор, художник, столяр, каменяр і просто мрійник, - так колоритного закарпатця характеризує команда Ukraїner, яка побувала на "срібній землі" ще влітку.

03.02.2017, 08:14

Чим живе і про що мріє чарівна Закарпатська глибинка

Як живе закарпатська «глибинка»: подорож унікальними селами Руська Мокра та Німецька Мокра

02.02.2017, 20:08

Останні новини