Публікації

Залишитися без роботи не бояться лише третина українців

Чверть громадян України відчувають страх втратити роботу — навіть незважаючи на те, що з початку весни ринок праці ожив і приріст вакансій становить 5-10% щомісяця.

10.04.2017, 11:23

Хто витриваліший — українські чи європейські корупціонери?

Політичне життя в Україні, здається, неможливе без такого явища, як корупція. Як би нам це не було неприємно визнавати, але хабарі – малі й великі, гучні й не дуже – полюбляє величезна кількість державних мужів, простих чиновників та не надто простих суддів.

10.04.2017, 11:10

Закарпатські лісівники запрошують у рідні гори на відпочинок

Відпочинок у лісівників: чому варто відправитись до Лопухова, а не в Татри?!

07.04.2017, 12:31

Теплі весняні дні додають адреналіну ужгородським екстремалам

Весна – пора підготовки організму до літа і виходу із зимової сплячки. Багато хто починає займатися гімнастикою, робити зарядку, бігати, відвідувати тренажерні зали, аби схуднути, чи просто почуватися краще.

07.04.2017, 10:48

Правила безвізу: як працюватиме на практиці довгоочікуваний режим з Євросоюзом

У четвер пообіді Європейський парламент з великим запасом голосів ухвалить рішення про безвізовий режим для України.

06.04.2017, 16:25

Як закарпатським виробникам прорватися на європейський ринок, або Чим вигідна Угода про асоціацію з ЄС

Українські виробники відшуковують своє місце на такому бажаному європейському ринку збуту, до якого, зокрема, отримали полегшений доступ завдяки довгоочікуваній Угоді про асоціацію з ЄС. Утім, межі Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) все ж існують у рамках географічного кордону та окреслені митною територію і митними процедурами.

04.04.2017, 08:15

Едмунд Бачинський із закарпатського Середнього повинен був стати наступником Еде Егана

Угорський політик і економіст Еде Еган (1841-1901), про якого багато говорять сьогодні у зв’язку з наданням Угорщиню серйозної матеріальної допомоги та пільгових кредитів підприємцям та аграрним товаровиробникам Закарпаття (нинішній план подальшого розвитку області так і називається – імені Еде Егана), був натхненником «Верховинської господарської акції».

27.03.2017, 09:00

Головний обласний СБУшник: "Закарпаття – ласий шматок для багатьох країн..."

Хто прагне розхитати ситуацію в Закарпатській області, як українська спецслужба запобігає антиконституційній діяльності, чи насправді регіону загрожує сепаратизм і хто за ним стоїть, про резонансні викриття та пріоритетні завдання – напередодні 25-ї річниці Служби безпеки України говоримо з начальником її регіонального Управління Олегом Воєводіним.

23.03.2017, 12:01

Диво-витвори майстринь зі столиці писанкарства Закарпаття

Працювати над пасхальними виробами місцеві господині починають ще восени-взимку і трудяться аж до Великодня...

21.03.2017, 16:58

Мандрівниця Наталка: У місті над Ужем ми вперше випробували КаучСерфінг

Наталія Зінченко з Миргорода вирішила об’їхати всю Західну Україну, в т.ч. Закарпаття, щоб більше дізнатися про людей, звичаї та традиції, відвідати визначні місця...

21.03.2017, 15:14

Світловолосі та світлоокі закарпатські роми, які від ромів відхрещуються

Лише спробуй їх назвати циганами – образиш не на жарт! Волохи – це етнічна група змішаного румунського та циганського походження. Вони мають постійне місце проживання, і запевняють, що в жодному випадку не підуть жебракувати.

19.03.2017, 16:48

Закарпатський герой Толкіена – страж Явірника

Про Янка Деревляного існує стільки ж згадок у мережі, як і доріг на гору Явірник, тобто практично жодної, зазвичай люди приходять сюди пішки і найчастіше – випадково.

19.03.2017, 09:34

Як жити і заробляти в Дубаї – досвід ужгородського журналіста

Тарас Ващук був на Закарпатті журналістом, прозаїком. І раптом вирішив змінити в своєму житті буквально все. Й поїхав у Дубай. Але насправді це не відбулося отак несподівано. Він ретельно обирав, де має опинитися. То наскільки уявне місто відрізняється від реального? Як пристосуватися до тамтешніх звичаїв? Чого треба остерігатися, а чим навпаки – насолоджуватися за рубежем?

18.03.2017, 16:10

Чому забуксував механізм Карпатського єврорегіону і як використати скандинавський досвід – закарпатці дискутують із європейцями у Словаччині

Як діяв механізм Карпатського єврорегіону, які причини його призупинення і чому ефективним є механізм Баренцевої Євро-Арктичної ради (БЄАР) – про це тривала дискусія під час початкової частини міжнародної науково-практичної конференції "Інноваційне забезпечення сучасного транскордонного співробітництва Словаччини й України".

16.03.2017, 19:27

Безвіз для закарпатців: актуально про міфи та стереотипи

Надання українцям можливості подорожувати країнами Європейського Союзу без віз – чи не одна із найбільш завзято обговорюваних тем, що вже протягом кількох років звучить із політичних трибун, залів засідань і заголовків у ЗМІ. Представники ЄС не раз запевняли українську сторону в тому, що наша держава виконала всі необхідні умови для того, аби для її громадян був введений дозвіл безвізового в’їзду.

16.03.2017, 11:39

Усе про головних сепаратистів Закарпаття

У зв’язку із необхідністю ефективної протидії та запобіганню проявам сепаратизму, посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України на території Закарпатської області прокурором області постійно здійснюється координація та об’єднання зусиль правоохоронних органів області на цьому напрямку роботи.

15.03.2017, 12:49

Дивовижне життя та історія творця пішохідного мосту в Ужгороді Івана Шлезінгера

Ганс Шлезінгер народився в сім'ї німецького інженера Фрідріха Шлезінгера.

14.03.2017, 14:56

Про закарпатський чай, мрію і щасливих людей на горі Гемба

На Горі Гемба на Закарпатті взимку 2013-го року з’явилося місце, яке почало як магніт притягувати мандрівників. Місцеві довго не могли зрозуміти секрету успіху, про цю чайовню досі немає жодної публікації в медіа, а нам не вдалося знайти бодай однієї світлини з її побудови, тут абсолютно не турбуються про рекламу і пошук додаткових відвідувачів, знаючи, що завжди знайдуться свої, знайдуться ті, що йтимуть сюди снігами спеціально, або ж випадково зайдуть в хурделицю чи літню зливу і відкриють для себе домашню атмосферу неспокійної гірської вершини.

05.03.2017, 14:09

Недільна бесіда: що розповів Віктор Янцо про "Анцю", "Катерину" і своїх "домашніх" дівчат

Український рок-гурт із Мукачева «Rock-H» – учасник багатьох всеукраїнських та європейських фестивалів. Про колектив знають далеко за межами області. Нові кліпи бурхливо обговорюють у соцмережах, а проект «Загудеме в’єдно в Рокаш-Оркестра» досі згадують не тільки в музичних колах, але усі шанувальники гурту

05.03.2017, 12:19

Найдавніші монети з'явились на території Закарпаття ще перед народженням Христа

Відділ археології вже кілька років описує й опрацьовує матеріали, які були передані у музей зі спадщини закарпатського письменника, філософа й етнографа Федора Потушняка.  Серед його археологічної колекції є багато цінних, іноді й унікальних знахідок.

03.03.2017, 08:34

Останні новини