Публікації

І гарно, і функціонально – декан біофаку УжНУ Ярослава Гасинець про те як і чому треба озеленювати Ужгород та Закарпаття

Останнім часом закарпатці все більш активно обговорюють питання озеленення своїх міст. Особливо багато говориться про зелені насадження в Ужгороді. Справді, у місті є певні проблеми, але чи все настільки погано? Про це під час наших «Недільних бесід» у прес-центрі закарпатської газети «НЕДІЛЯ» розповіла декан біологічного факультету УжНУ Ярослава ГАСИНЕЦЬ.

28.05.2018, 14:54

Чи варто сподіватися закарпатським пересічникам зеленого світла для «євроблях»?

У парламенті найближчим часом може з’явитися законопроект, який матиме всі шанси врегулювати проблему ввезення з Європи вживаних автомобілів і їхньої подальшої легалізації.

27.05.2018, 15:11

У чому закарпатські ТОП-бізнесмени переконували прем’єр-міністра Володимира Гройсмана

У ході візиту на Закарпаття прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана заключним, та напевно, найбільш насиченим акордом одноденного перебування глави уряду на Закарпатті стала зустріч із представниками закарпатського бізнесу.

14.05.2018, 17:42

Ужгородська акторка визнана кращою на київському театральному фестивалі «Андріївський фест»

Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв став учасником української програми міжнародного театрального фестивалю «Андріївський фест», який проводиться на базі Київського академічного театру «Колесо».

14.05.2018, 08:41

На Закарпатті квітне Долина нарцисів

Це природне диво подарував нам… льодовик. Свого часу, при сходженні крижаних мас та ґрунту, цибулини дикого нарциса (нарциса вузьколистого, Narcissus angustifolius) «примандрували» туди, де зараз заповідник цієї тендітної квітки.

13.05.2018, 10:17

Доба Відродження: на Закарпатті митець перетворює занедбаний палац на Замок кохання

У селищі Чинадійово, що неподалік закарпатського Мукачева, нового життя набуває палац Сент-Міклош, або ж Замок кохання, присвячений легендарній княгині Ілоні Зріні та її любові. У 2001 році художник Йосип Бартош першим в Україні взяв історичну пам’ятку в приватну концесію і творить нову історію, а чи то казку…

07.05.2018, 14:59

Бескидський тунель за місяць до відкриття, або як виглядають нові "ворота в Європу"

Довгобуд, ідея якого виникла ще в 90-х роках, вже 25 травня цього року пропустить перші поїзди. Журналісти ІА Дивись.info побували на будмайданчику, аби на власні очі подивитися, як завершується реалізація масштабного проекту.

01.05.2018, 12:36

Остап Ступка став «зіркою» театрального фестивалю «Під цвітом сакури»

У неділю, 29 квітня, на фестивалі камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури» виступив відомий актор Остап Ступка. Національний академічний театр імені Івана Франка показав «Увертюру, до побачення». Драму за новелою Івана Франка «Сойчине крило» поставив режисер Андрій Приходько.

30.04.2018, 10:43

Ужгородка Анастасія Євтушенко грає в Київському молодому театрі

27 квітня в Ужгороді зіграли п’яту виставу фестивалю камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури». Київський академічний Молодий театр показав психологічну драму А. Стрінберга – виставу в жанрі гріхопадіння «Фрекен Жулі». Одну з ролей зіграла ужгородка Анастасія Євтушенко.

28.04.2018, 10:42

В Ужгороді розповідали як отримати безкоштовну юридичну консультацію

25 квітня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області (ДВПД) Василь Попадинць та директор Ужгородського місцевого центру з надання ДВПД Михайло Давиденко розповіли, як отримати безкоштовного адвоката чи юридичну консультацію, як діяти, коли людину затримали, як вирішити земельний спір, законно оформити право на спадщину тощо.

25.04.2018, 16:12

У ляльковому театрі здивували новою прем’єрою

У неділю, 22 квітня, Закарпатський обласний театр ляльок «Бавка» потішив глядачів новою прем’єрою. Головний режисер театрe Наталія Орєшнікова вибрала для постановки відому казку Сергія Козлова про Їжачка, Ведмедика і Зайця.

23.04.2018, 09:09

В Ужгороді біля замку відновлять будинок, де більше століття тому в круглому салоні кавувала міська еліта

Йдеться про унікальний будинок, розташований навпроти Ужгородського замку, по вулиці Капітульній, 24.

12.04.2018, 15:46

220volt.com.ua: надійний провідник у світі електромереж

Придбання, встановлення та експлуатація електричних систем — питання, що потребують часу і певного об’єму знань. Утім вирішити їх можна в короткі строки. Варто лише довіритися фахівцям.

01.04.2018, 11:15

Літературний Ужгород представили на одному з найвідоміших книжкових форумів Західної України

Цими вихідними ужгородці стали учасниками ХІІ «Книжкової толоки» у Миколаєві на Львівщині. Попри те, що цей книжковий форум проводиться у невеликому п’ятнадцятитисячному райцентрі, він має реноме одного з найцікавіших в Україні.

19.03.2018, 11:57

Ужгородські вчені вмить стали відомі на увесь світ!

Внаслідок проведення збору генетичного матеріалу дослідники з УжНУ отримали дані достатньо високої якості для відповіді на численні наукові питання про еволюцію щілинозуба.

17.03.2018, 11:38

Ужгород: місто благородних птахів

Ужгородські лебеді (які насправді зовсім не ужгородські) – це один із символів міста, його окраса і невід?ємна частина. Зараз білі красені тимчасово перебралися на озеро у парку Перемоги.

14.03.2018, 19:53

ПАТ «Альфа-Банк» пропонує депозити для фізичних осіб

Альфа-Банк Україна входить в першу п’ятірку лідерів рейтингу найнадійніших фінансових установ країни. Гарантія повернення вкладів надається Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Це передбачає захист не тільки суми вкладу, але й нарахованих відсотків. Банк пропонує клієнтам ряд привабливих депозитних програм.

06.03.2018, 15:15

У муздрамтеатрі готують Маркеса по-закарпатськи

Оповідання «Старигань з крилами» основоположника латиноамериканського магічного реалізму Габріеля Гарсія Маркеса вже стало надбанням світової класики. Вивчається воно й на уроках зарубіжної літератури в українських школах. Закарпатський драматург Олександр Гаврош зробив власну інтерпретацію притчі, перенісши дію з узбережжя Атлантичного океану в рідні Карпати.

01.03.2018, 11:06

Центр польської освіти UP-STUDY розповів про вищу освіту в Польщі для українців

Фахівці з Центру польської освіти UP-STUDY підготували для абітурієнтів з України ряд рекомендацій, які допоможуть вступити до польських вишів. Доступність програм вищих навчальних закладів Польщі з кожним роком приваблює все більше українських студентів.

28.02.2018, 17:00

Ужгород і архітектура модернізму: у фокусі функціоналістський будинок Др. Саламона

Фейсбук-спільнота Uzhhorod Modernism продовжує відкривати нові імена. Цього разу у фокусі функціоналістський будинок Др. Саламона, спроектований Яном Ґілларом (чеськ. Jan Gillar) та зведений у 1938 році.

28.02.2018, 13:16

Останні новини