За які послуги в безплатній медицині закарпатцям доведеться заплатити
Згадали також і про лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненнями громадян, що надають без направлення лікаря, – віднині за них платитимуть офіційно, - повідомляють "Українські реалії".
Також у переліку опинилася медична допомога хворим удома, проведення мікробіологічних, паразитологічних, молекулярно-генетичних, хімічних, токсикологічних і фізичних досліджень, які не стосуються медичної допомоги та оформлення результатів. До 2017 року у державних закладах охорони здоров’я повинен з’явитися перелік платних медичних послуг.
Перелік платних послуг, які надають державні і комунальні заклади охорони здоров’я
1. Косметологічна допомога, крім тієї, що надається за медичними показаннями.
2. Анонімне обстеження та лікування хворих, заражених хворобами, що передаються статевим шляхом, а також хворих на алкоголізм і наркоманію (крім обстежень на ВІЛ та СНІД).
3. Лікування безпліддя, включаючи хірургічні методи, штучне запліднення та імплантацію ембріона.
4. Оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров’я дорослого населення.
5. Консультування і лікування осіб із вокальними порушеннями або з метою їх профілактики, подання фоніатричної допомоги.
6. Лікування логоневрозів у дорослих.
7. Операції штучного переривання вагітності в амбулаторних умовах (методом вакуум-аспірації у разі затримки менструації терміном не більш як на 20 днів) та у стаціонарі (до 12 тижнів вагітності), крім абортів за медичними і соціальними показаннями.
8. Медичні огляди для отримання виїзної візи (крім службових відряджень державних службовців та при виїзді на лікування за наявності відповідних медичних документів); попередні профілактичні медичні огляди при прийнятті на роботу та для отримання посвідчення водія транспортних засобів (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості), медичні огляди для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами, а також відповідні періодичні профілактичні медичні огляди.
9. Протезування (в тому числі зубне, слухове та очне).
10. Корекція зору за допомогою окулярів та контактних лінз.
11. Стоматологічна допомога, що надається населенню госпрозрахунковими відділеннями, кабінетами закладів охорони здоров’я.
12. Медичне обслуговування закладів відпочинку всіх типів, спортивних змагань, масових культурних та громадських заходів тощо.
13. Лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненнями громадян, що надаються без направлення лікарів.
14. Медична допомога хворим удома (діагностичне обстеження, процедури, маніпуляції, консультування, догляд), крім осіб, які за станом здоров’я та характером хвороби не можуть відвідувати заклад охорони здоров’я.
15. Перебування у стаціонарі батьків у зв’язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини.
16. Перебування батьків разом із дітьми у дитячих санаторіях та надання їм послуг лікувального, профілактичного та реабілітаційного характеру.
17. Надання санаторно-курортних послуг (реалізація путівок).
18. Проведення профілактичних щеплень особам, які від’їжджають за кордон за викликом, для оздоровлення у лікувальних або санаторних закладах, у туристичні подорожі тощо за власним бажанням або на вимогу сторони, що запрошує.
19. Проведення профілактичних щеплень усім особам, які бажають їх зробити поза схемами календаря профілактичних щеплень в Україні.
20. Діагностика, профілактика та лікування в госпрозрахункових кабінетах народної і нетрадиційної медицини.
21. Медичне обслуговування за договорами із суб’єктами господарювання, страховими організаціями (в тому числі з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України).
22. Медичне обслуговування іноземних громадян, які тимчасово перебувають на території України, в тому числі за договорами страхування.
23. Обстеження, консультування та лікування хворих із сексуальними розладами, за винятком тих, які є симптомами тяжких психічних розладів.
24. Проведення судово-психіатричної експертизи за межами територіального розподілу.
25. Проведення судово-медичної та судово-психіатричної експертизи у цивільних справах.
26. Надання висновку фахівця з питань судово-медичної та судово-психіатричної експертизи на запити юридичних і фізичних осіб.
27. Проведення судово-медичних досліджень за замовленням іноземних громадян.
28. Реалізація компонентів та препаратів, виготовлених із донорської крові.
29. Видача бланків особистої медичної книжки.
30. Стажування лікарів (провізорів) — інтернів у базових закладах та установах охорони здоров’я, якщо ці лікарі (провізори) — інтерни: закінчили недержавні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти; закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти на умовах контракту; прийняті на роботу в недержавні заклади охорони здоров’я (недержавні фармацевтичні заклади, підприємства); повторно проходять інтернатуру; бажають отримати другу спеціальність в інтернатурі.
31. Підготовка і навчання з відповідною видачею сертифіката працівників немедичних спеціальностей (громадян за їх бажанням) практичним навичкам подання невідкладної медичної допомоги.
32. Видача копії медичної довідки, витягу з історії хвороби.
33. Проведення у порядку, визначеному МОЗ або уповноваженим ним органом, у лікувально-профілактичних закладах клінічних випробувань лікарських засобів, у тому числі медичних імунобіологічних препаратів, медичної техніки, виробів медичного призначення та медичних технологій.
34. Реалізація радіофармпрепаратів.
До теми
- Зміни в оподаткуванні: скільки платитимуть підприємці І і ІІ груп?
- Закарпаття може переправляти будь-який товар, вироблений в Україні, в будь-який куточок світу
- 27,5 мільйонів гривень упродовж 8 місяців цього року відшкодовано завдяки аудиторам Закарпаття
- Бограч-index» – вересень 2024: за місяць продукти подешевшали на 0,6%
- Закарпаття у п'ятірці областей з найменшою кількістю нових ФОПів, зареєстрованих від початку 2024 року — Опендатабот
- Правоохоронці виявили на Закарпатті склади з електронними сигаретами з підробленим акцизом. Вартість усього вилученого - близько 1 мільйона гривень
- У першому кварталі до місцевих бюджетів Закарпаття перераховано майже 2 млрд гривень податків
- Найбільше туристичного збору із початку року сплатили до бюджету Ужгорода
- Закарпатська митниця: цьогорічні митні платежі зросли на понад 2 мільярди гривень
- McDonald’s може відкрити заклади в Ужгороді та Мукачеві
- Закарпатці за 2 місяці 2024-го сплатили понад 98 мільйонів гривень земельного податку
- «Бограч-index» – березень 2024: за місяць продукти подешевшали на 7%
- Сучасне обладнання допомагає митникам виявляти приховані товари у важкодоступних місцях транспортних засобів
- Нові меблеві фабрики, деревообробні підприємства, виробництва електроніки, алюмінієвих труб, коньячний завод – Закарпаття лідирує за кількістю новостворених виробництв
- Закарпатські митники викрили неправомірне ввезення трьох вантажівок за заниженою вартістю
- На Закарпатті у 2023 році сплатили понад 617 млн грн військового збору
- Платники Закарпаття у 2023 році сплатили понад 9,8 млрд грн ЄСВ
- На 6 млн грн деревини та паливних брикетів вилучили минулоріч закарпатські митники у порушників
- 110 спроб незаконного переміщення товарів серед гуманітарної допомоги на 20,7 млн грн виявили минулоріч закарпатські митники
- Понад 12 мільйонів гривень отримав Держбюджет завдяки митному аудиту та виявленню порушень митного законодавства
До цієї новини немає коментарів