Важкі наслідки обмороження на Тячівщині: двом чоловікам ампутують кінцівки

Важкі наслідки обмороження на Тячівщині: двом чоловікам ампутують кінцівки
На Тячівщині за останні дні почастішали випадки обмороження. Про це, повідомив нам головний лікар Тячівської лікарні Федір Яринич.

 

Зокрема, за останні декілька днів зафіксовані такі випадки: мешканець Солотвина 1959 року народження, критичний стан, скорше за все закінчиться ампутуванням, схожий випадок теж у мешканця Солотвина 1992 року народження, обмороження  ступнів ІІ ступеня -закінчиться ампутуванням; 

Інша ситуація, у мешканця села Терново 1959 року народження, обмороження верхніх кінцівок. 

Правила першої допомоги

Усім, хто періодично потрапляє в умови сніжної і морозної зими, а значить, час від часу піддається впливу низьких температур, потрібно знати правила першої допомоги при обмороженнях. Тоді в разі потреби ви зможете надати потерпілому першу допомогу.

  • Перенести потерпілого в тепло. Перше, що потрібно зробити — прибрати негативно впливаючий фактор, тобто холод.
  • Зняти промерзлі речі куртку, штани, взуття, шкарпетки, рукавички.
  • Виключити різке прогрівання. При першій стадії обмороження для відновлення кровообігу можна розтерти замерзлі частини тіла. Але при всіх інших стадіях це може завдати шкоди, так як холод привів до значних пошкоджень тканин. Тому краще дати тілу поступово прогрітися і відновити кровообіг в постраждалих ділянках.
  • Накласти пов’язки і зафіксувати їх. Щоб не пошкодити постраждалі ділянки тіла, їх покривають пов’язками і фіксують. При накладенні пов’язки зазвичай використовують вату і марлю, які зверху покривають теплоізоляційною тканиною: клейонкою, прогумованою тканиною.
  • Напоїти теплим чаєм — це допоможе підвищити загальну температуру тіла, і буде сприяти нормалізації кровообігу.
  • Викликати лікаря. Це обов’язковий пункт при наданні допомоги людині, потерпілому від обмороження

Джерело: Тячів

 

15 січня 2017р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів