Скільки закарпатці заплатять за зібрані в лісі гриби, ягоди і квіти

Скільки закарпатці заплатять за зібрані в лісі гриби, ягоди і квіти
Пропонується встановити ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів

 

При цьому збір громадянами у лісах області дикорослих трав’яних рослин, квітів, плодів, ягід, горіхів та грибів (крім випадків, занесених до Червоної Книги України) для власного споживання належить до загального використання лісових ресурсів  і проводитиметься безкоштовно.

Відповідно до чинного законодавства та з метою забезпечення реалізації державної політики у сфері лісових відносин, повноті надходжень коштів до бюджету, на розгляд депутатів облради вноситься проект рішення про  затвердження  рентної плати  за заготівлю другорядних  лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання  корисних властивостей лісів області .

Пропонується встановити ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів: заготівлю другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань і використання корисних властивостей лісів Закарпатської області.

Лісофондоутримувачі, у разі заготівлі ними другорядних лісових матеріалів та продукції побічного лісокористування (в межах встановлених лімітів) та продажу її суб‘єктам підприємницької діяльності, сплачуватимуть рентну плату у розмірі 4% до ринкових середньозаготівельних цін за одиницю продукції (кг, літр, шт.), затверджених районними радами.

Також рекомендується районним радам: затверджувати ринкові середньозаготівельні ціни сировини за одиницю продукції (кг, літр, шт.) за визначеним при щорічному затвердженні лімітів збору другорядних лісових матеріалів переліком видів, із врахуванням їх споживчих властивостей; спільно з органами місцевого самоврядування вирішувати питання щодо спрямування коштів місцевих бюджетів для проведення заходів, направлених на збільшення площі лісів, створення захисних, протиерозійних та водоохоронних насаджень.

Сума рентної плати обчислюється суб’єктами лісових відносин, які видають спеціальні дозволи, і зазначається у таких дозволах.

Прес-служба Закарпатської облради

 

23 лютого 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*