Головний лісівник області: «Закарпаття стає меккою екологічного руху в Україні»
«У кожне лісове господарство звертаються краяни з бажанням долучитися до озеленення Закарпаття. Люди не байдужі до екології, флори, фауни та майбутнього людства. І я впевнений, що це один з найвищих показників в Україні серед усіх областей», - каже Валерій Іванович. «Я радий тому, що екологічні ініціативи стають популярними і затребуваними в Закарпатті. Вітаю і підтримую кожну акцію, яка несе добро та позитивні зміни.
У свою чергу лісівники області щоденно вдосконалюють свою роботу й працюють не тільки на озеленення. Наразі ми також взяли курс на оснащення повноцінних місць для відпочиваючих, маркування туристичних шляхів разом із департаментом економічного розвитку та торгівлі, напрямок, який в певній мірі розпочався, але ще більше розвернеться в червні-липні, повернення до комбінованої моделі лісокористування, тобто заготівлі десятків дикоросів і видів побічної продукції, які використовують у харчовій, парфумерній, хімічній промисловості та медицині. Ліс — це не лише ділова деревина і дрова, як вважають деякі сучасні прагматики від «лісового» бізнесу, а й гриби, ягоди, лікарські рослини, горіхи і ще багато чого, що за довгі століття перетворилося на живий яскравий організм, який дає людям безцінні блага й багатства. Ліс — це і відновлювані ресурси, і легені планети, і середовище життя, і чистилище для людських душ. Ліс — це зниження соціальної напруги, підтримка малого бізнесу.
Вважаю, що повернення до комбінованої моделі лісокористування, де важливою складовою повинні стати потенційно швидко відновлювані лісові недеревні ресурси, має стати одним з головних напрямків розвитку сталого лісокористування. Розвиток лісових промислів, враховуючи потенціал Закарпатської області і можливості ринку, є важливою альтернативою рубці лісу. Уже сьогодні ми видаємо лісові квитки на заготівлю березового соку, встановлюємо пасіки та сушарки для грибів. Використання плодів із лісу має більш соціальне, ніж комерційне значення. Ці ресурси дозволяють підтримувати традиційний устрій життя в сільській місцевості, забезпечуючи зайнятістю гірське населення. Питання дискусійні, тому підлягають детальному обговоренню як серед спеціалістів лісової галузі, так і у владних структурах із залученням, звичайно, лідерів сільських громад і представників малого та середнього бізнесу, громадськості та четвертої влади.
Але повертаючись до озеленення та питання збереження екології закликаю все ж таки людей зберігати природу, не смітити в лісі та дбати про зелені легені. Чистий ліс, зелені насадження, турбота про тварин - це колективна відповідальність. Екологічно чистий край - це зовсім не складно, якщо починаєш з себе. Подивіться, скільки машин в Закарпатті. Чи кожен автолюбитель посадив дерево? Але ж одне дерево здатне поглинути за рік стільки вуглекислого газу, скільки виробляє автомобіль за час пробігу сорока двох тисяч кілометрів. Тому, скільки б не було у нас еко-заходів, цього ніколи не буде багато», - сказав Валерій Мурга.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
До теми
- На Закарпатті прогнозують значні дощі та підвищення рівнів води
- На Закарпатті не зафіксовано жодного випадку метапневмовірусу
- Синоптики попереджають про погіршення погоди на Закарпатті завтра - сильні опади, ожеледиця
- Кращі бренди Закарпаття-2024
- Федір Шандор презентував "Туристичну карту Сваляви"
- На Закарпатті відпочивали діти, котрі навчаються в українсько-угорській школі в Будапешті
- «Бограч-index» – січень 2025: за місяць продукти подорожчали на 4,9%
- Drone Force – перший крок до професіонала з БпЛА
- 2024 рік - названо лідерів Закарпаття за напрямами
- На Закарпатті прогнозують погіршення погоди - сніг, хуртовини, на дорогах ожеледиця
- Графік святкових богослужінь до свята Богоявлення (Хрещення Господнього) та освячення води 2025 року в Ужгороді
- На Закарпатті створили адаптаційний прихисток для дітей, яких повернули з-за кордону
- З початку холодного сезону до медичних закладів Закарпаття звернулися 34 пацієнти з переохолодженням
- Що на Закарпатті читали дорослі та діти у 2024 році?
- Командир гармати "Історик": іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті
- Закарпатська Туристична Організація оголосила 2025 туристичний рік в Закарпатті роком митецького туризму
- Два роки за новим календарем. Як у 2024 закарпатці почали ставитися до нових дат християнських свят
- В антології «Наша Перша світова» представлено і Закарпаття
- Працівники релокованого підприємства SHEMAX готували домашню випічку на свята для захисників ФОТО
- Закарпатські патрульні цьогоріч виявили 455 водіїв, які користувалися телефоном під час керування авто
До цієї новини немає коментарів