Закарпатці, які стали жертвами насильства, отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги

Закарпатці, які стали жертвами насильства, отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги
7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.

 

Наразі право на безоплатну вторинну правову допомогу - захист, представництво інтересів у судах, інших державних органах, перед іншими особами тощо; складення документів процесуального характеру - мають: діти-сироти, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соцзахисту» (у т.ч. й учасники АТО), малозабезпечені, люди з інвалідністю, переселенці та особи, які претендують на отримання статусу ВПО, біженці, та інші відповідно до ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

Із внесеними законодавчими змінами право на всі види БВПД отримали й особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Центри отримали нові повноваження щодо роботи із цією категорією, які полягають у: забезпеченні надання безоплатної правової допомоги постраждалим особам, у тому числі на базі загальних та спеціальних служб підтримки постраждалих осіб; взаємодії із іншими суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству; звітуванні про результати здійснення повноважень у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»особою, яка постраждала від домашнього насильства є будь-яка особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі, а згідно Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»особою, яка постраждала від насильства за ознакою статі є особа, яка зазнала насильства за ознакою статі.

Крім того, згаданими законодавчими змінами розширено категорію дітей як суб’єктів права на БВПД. 

Отримати її відтепер можуть не лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (як було дотепер), а усі діти.

Більше дізнатися як захистити свої права, закарпатцям допоможе правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я маю право!», у рамках якого фахівці інформують громадян про їхні права та механізми їхнього захисту, надають юридичні консультації, поширюють буклети з різних правових питань тощо.

Шановні краяни, якщо ви потребуєте правової підтримки, звертайтесь до найближчих місцевих центрів чи бюро правової допомоги на Закарпатті або зателефонуйте за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги в Україні; цілодобово та безкоштовно в межах України).

Регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги у Закарпатській області.

 

25 січня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*