Павло Керестей з Ужгорода: "Сучасне мистецтво – це моя професія, і я працюю з ним, переходячи з країни в країну"

Як зазначено в анотації до виставки, Павло Керестей, який народився в Ужгороді, вийшов з Паризької комуни, яскравого, підпільного пострадянського арт-простору в Києві та представляв українську нову хвилю наприкінці 1990-х років як плідний художник, займався живописним виробництвом. Він виготовив символістські поп-світи і конфігурації образів сюрреалістів. З тих пір Павло Керестей представляв і виставляв свої роботи на великих персональних та групових виставках з 1990 року.
Зараз до Ужгорода Павло Керестей привіз виставку, яка, ймовірніше за все, покликана максимально розкрити його як митця. Так, на двох поверхах арт-центру представлені близько 40 робіт, створених у різні періоди, починаючи з 1990-х років. Серед них – відеоінсталяції, живописні полотна та фотографії. Автор сам презентував свої роботи: «Мені дуже важлива ваша інтерпретація: бути мені тут своїм чи не бути. Але ще важливіше, щоб мене визнали закарпатським і саме сучасним художником».
Павло Керестей відзначив, що протягом останніх 25 років працював за кордоном, проте його творчість кордонів не знає: «Я вважаю, що сучасне мистецтво – це моя професія, і я працюю з ним, переходячи з країни в країну. Я пробую, шукаю ті кордони, які сьогодні, можливо, є ще вам не зрозумілі. Шукаю той граніт, який би міг розбити… І вважаю, що не треба боятися пошуків чогось старого чи нового. Потрібно мати багато сміливості говорити. …І я, як художник сьогодні використовую саме цю платформу для діалогу».
Член Національної спілки художників України Павло Ковач давно знайомий з Павлом Керестеєм, ще з 80-х років. Про колегу-митця відгукується: «…пройшло багато часу і я бачу, що Павло твердо стоїть на своїй позиції. Він укорінився в тому, що можна назвати контемпорарі арт або актуальне мистецтво. Ми бачимо сьогодні, що це таке вільний художник: його свобода – це не анархія, а величезна відповідальність. Оскільки художник виражає себе через свою мову, через ремесло, а Павло Керестей каже, що він художник, живописець, то й вибудовує свою мову – так, аби його розуміли. Крім того, ще й створює простір для роздумів, живий тонкий простір, який завжди турбував митців. Павло керується не комерцією, не бізнесом, тому йому важливо передавати ту теплоту і любов, спілкуватися з глядачем…»
Виставка Павла Керестея триватиме в ILKO Gallery до 7 березня 2018 року.
Джерело: Культурно-мистецька фундація Brovdi Art














До теми
- Закарпатські митці представили традиційну «Великодню виставку»
- В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
- Ужгородський скансен запрошує шанувальників мистецтва на виставку живопису та декоративної кераміки «Магія весни»
- «Ритми Великодня» - у музеї ім.Т.Легоцького в Ужгороді відкрили виставку
- Ужгород приймає V Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури»
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь чеського архітектора Петра Кропачека
- Ужгородський скансен запрошує на тематичну екскурсію з елементами реконструкції «Свято першої борозни»
- Визначено переможців Відкритого фестивалю-конкурсу театрального мистецтва «Ужгородський Березіль»
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту представили виставку «Сільваші. Випадковості та монохроми»
- В обласному центрі - Відкритий фестиваль-конкурс театрального мистецтва «Ужгородський Березіль», який уперше проводить Академія культури і мистецтв
- В Ужгороді відкрили виставку робіт 13 молодих закарпатських митців
- У музеї ім.Й.Бокшая – виставка робіт одного з провідних сучасних українських художників-графіків Андрія Чебикіна
- 80 років Ужгородській музичній школі: перший державний мистецький навчальний заклад на Закарпатті відзначив річницю заснування
- Гостей та мешканців Закарпаття запрошують відвідати виставку «Сільваші. Випадковості та монохроми»
- Камерна виставка Аурелії Федор «Назустріч весні» експонується в Ужгородському замку
- Ужгородський скансен розпочав підготовку до Міжнародної виставки-ярмарку «Світ писанки» і запрошує до участі майстринь-писанкарок
- Учні мистецьких шкіл Закарпаття презентували свої твори на виставці «Об’єднаймося ж, брати мої»
- «Шевченко єднає Україну» – тематичний захід відбудеться у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- В очікуванні Великодня: в Ужгородському скансені розпочинає роботу Майстерня писанкарства
- Ужгородський скансен запрошує на презентацію дебютної книги Михайла Марковича «Ватра в Карпатах. Репортажі з минулого»
До цієї новини немає коментарів