Консультативна місія Європейського Союзу в Україні провела в Ужгороді круглий стіл для правоохоронців, суддів та адвокатів

Консультативна місія Європейського Союзу в Україні провела в Ужгороді круглий стіл для правоохоронців, суддів та адвокатів
Питання взаємодії центрів безоплатної правової допомоги з правоохоронними органами, прокуратурою, судами обговорять під час «круглого» столу в Ужгороді

 

У понеділок, 9 липня,  представники Консультативної місії Європейського Союзу в Україні провели підсумкову робочу зустріч у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області.

Старший радник з питань прокуратури Гедімінас Бучюнас та спеціаліст з питань реформи прокуратури Альона Решетова, які працюють в Україні у рамках проекту «Інституційна реформа прокуратури»,  провели консультацію з фахівцями Регіонального центру з метою  обговорення проблемних  питань взаємодії центрів безоплатної правової допомоги з правоохоронними органами, прокуратурою, судами тощо. За результатами попередніх зустрічей деякі з цих питань були внесені в  порядок денний круглого столу для прокурорів, суддів, слідчих та адвокатів з ідентифікації законодавчих проблем вдосконалення інституційної спроможності прокуратури та ефективності кримінально-процесуального законодавства, який відбувся 11-12 липня в Ужгороді за участі представників цих структур.

Як зазначив начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру Павло Марамигін, системний аналіз роботи адвокатів та звернень до центру свідчить, що проблемним питанням залишається несвоєчасне повідомлення центрів про затримання чи адмінарешт особи прокуратурою, правоохоронними органами, судами  тощо. Фахівці  озвучили й інші проблемні питання взаємодії з цими інституціями.

Учасники зустрічі також обговорили питання проведення спільного навчання-семінару для адвокатів, які співпрацюють з центрами БПД. Зокрема, актуальною темою визначили домашнє насильство. Як зазначив Гедімінас Бучюнас, який одночасно  є прокурором у Литві, у їхній країні цьому питанню приділяють велику увагу, адже домашнє насильство – це загальна проблема, а також одна з найбільш розповсюджених у світі форм порушення прав людини.

Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області Лариса Фучко наголосила, що ця проблема наявна і в Україні, саме тому Мін’юстом,  у рамках реалізації загальнонаціонального проекту «Я маю право!», розпочата кампанія «Стоп насильство!», яка має на меті інформувати українців, яким може бути насильство в сім’ї, яка відповідальність за вчинення насильства, як діяти у разі домашнього насильства та  де і як отримати правову допомогу. Практичні поради щодо можливих шляхів виходу з критичних ситуацій та як протидіяти домашньому насильству розміщені у буклетах та інформаційних матеріалах, виданих у рамках проекту.

Підсумовуючи зустріч, Г.Бучюнас зазначив, що  результатом проведених консультацій та роботи круглого столу очікується вироблення пропозицій щодо удосконалення кримінально-процесуального кодексу та подання їх на розгляд Верховної Ради. Позитивно оцінили учасники зустрічі й пропозицію проведення семінару для адвокатів, які матимуть чудову нагоду дізнатися про те, як вирішуються проблеми   домашнього насильства у Литві.

За матеріалами Оксани Дудаш, Ужгород

 

13 липня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*