Згадка про ужгородську "Золоту осінь-2018". Чим приваблювала ятка пекарів зі свалявських Керецьок?

Про те, що останні три дні минулого тижня (п‘ятниця, субота, неділя) Ужгород на вулиці Льва Толстого "ярмаркував", довідався випадково від голови Свалявської райспоживспілки Йосипа Іванчова. Зателефонувавши, він поцікавився, чи не маю бажання висвітлити цю важливу подію, бо там, на "Золотій осені-2018", свою продукцію продають і свалявчани. Без сумніву, погодився, тим паче, що у той час якраз перебував у обласному центрі. Тож залюбки подався у цей його тарарамний і гамірливий «вуличний» куток, який, вируючи людом, сільськогосподарсько-гастрономічний товар продавав, купував, прицінювався, споживав (шашлики, жарені ковбаски, печену картоплю з салатами тощо). А придбати й насправді було що, бо свою продукцію привезли близько 200 виробників із усіх регіонів Закарпаття та із-за його меж. Тут за їхніми цінами можна було скупитися овочами (картопля, помідори, огірки, цибуля, часник), фруктами (яблука, груші, сливи), плодоовочевою консервною, м‘ясо-молочною, кондитерською та хлібо-булочною продукцією, запастися медом, вином, свіжою рибою, свійською птицею, стати власником іншого краму-товару, який згодиться на кухні будь-якої господині й доповнить гастрономічний стіл. До того ж усе було за доступними цінами, а отоварювалися як жінки, так і чоловіки, як містяни, так і гості ярмарку.
…Отже, розшукавши на ужгородському ярмарку "харчову" ятку свалявчан-земляків, за прилавком, повністю наповненим хлібом, булками, коржиками, баниками та іншою випічкою, побачив Тетяну Фізер (на світлині). Ця чарівна, приємна та говірка жінка, яка залюбки допомагала своїй колезі з Керецьок Марії Гризі (ДП "Кооппром), зізналася, що на спілкування з журналістом навіть не чекала. "Гарний сюрприз від Йосипа Васильовича, – пожартувала співбесідниця. – Щойно передзвонив і сказав, що для медіа повинна розказати, як пройшов ярмарковий день, тож запитуйте, що вас інтересує...". Заради справедливості слід зазначити, що у моторної та жвавої жінки за лотком навіть не було хвилини, аби поспілкуватися з газетярем – люду коло торгової точки "крутилося" багацько, інколи навіть виникала черга (див. знімок). Ледь устигала пані Тетяна, бо одні підходили та купляли, другі цікавилися вартістю та перепитували, чи свіжа випічка, третім було інтересно, де це у Свалявському районі Керецьки й що то за окремо взяте дочірнє товариство райкооперації, як воно діє у ринкових умовах тощо. Між іншим, Тетяна Іванівна, за словами свого шефа, є головою профспілки та одночасно керує у ДП "Райкоопзаготпром", тож на всі запитання відповідала зі знанням справи та щиро дивувалася такій кількості відвідувачів.
– Дуже приємно, що покупці не обходять прилавок, – мовила досвідчений фахівець торгової сфери. – Завдяки голові райСТ Й. В. Іванчову ми дуже вдало вибрали вид продукції, адже хлібо-булочні вироби, до того ж свіженькі, мовби щойно з печі, завжди знаходять свого покупця. А потім, коли пристрасті біля торгової точки на мить уляглися, Т. Фізер розповідала, як працюють кооператори, зробивши заочний екскурс пекарнею села Керецьки – стислий, змістовний, насичений. На цю нашу розмову-інтерв‘ю якось зненацька з‘явилося керівництво облспоживспілки на чолі з головою правління Василем Цапом (на фото). Він також радо поспілкувався з свалявчанами, цікавився, як ідуть діла, що вже продали, чим іще торгують та чи мають щось про запас. Відтак, похваливши людей, які випікають смачненький керечанський хліб, булочки, рогалики тощо, на моє запитання з приводу участі споживчої кооперації у ярмарку, підкреслив: дев‘ять підприємств галузі прибули до обласного центру торгувати. Безперечно, була подяка керівництву Свалявсього райСТ, його голові та всім, хто ці три вихідних провів не вдома, а на вулиці Льва Толстого в Ужгороді, де вона вирувала торгами, дивувала-веселила піснями, шкварчала шашликами, «вихвалялася» пирогами, які у рот мало самі не скакали, тобто гуділа повнокровним ярмарковим життям. "Ось так і напишіть", – мовив пан Цап. Ми так і вчинили, бо в цьому сільськогосподарському святі себе, свою продукцію й свалявчани "показали"...
Михайло ЮРКІВ
До теми
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- В Ужгороді водій автобуса веде блог про свою роботу
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Ужгородські школярі – серед найкращих на Всеукраїнському заході «Швидше, вище, сильніше – разом!»
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
- В Ужгородському скансені створять 3D моделі народного вбрання з різних регіонів Закарпаття
- Ужгородська школа мистецтв завершила 70-й, ювілейний, навчальний рік
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Батько написав про полеглого сина: В Ужгороді презентували унікальне видання – книгу «Доброволець»
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
До цієї новини немає коментарів