Що потрібно знати захисникам нашої матінки-України про свої права?

Що потрібно знати захисникам нашої матінки-України про свої права?
У День захисника України керівник Ужгородського міський відділу державної реєстрації актів цивільного стану Тетяна Лендєл-Склярова дала відповіді на найпопулярніші питання про права захисників України, механізми їх реалізації та захисту.

 

Які права мають захисники України

По-перше, це право на безоплатну правову допомогу - правову допомогу, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

Безоплатна первинна правова допомога, включає такі види правових послуг, як:

— надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;

— складання заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних);

— надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, і включає такі види правових послуг, як:

— захист;

— здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

— складання документів процесуального характеру.

 

Як отримати допомогу

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги та надання правових консультацій цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.

Також отримати правову допомогу можна, особисто звернувшись до найближчого центру з надання безоплатної правової допомоги або бюро правової допомоги.

 

Як захисникам реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки

Перше, що необхідно зробити, це визначитись із призначенням земельної ділянки та обрати вільну земельну ділянку.

 

Якого розміру земельну ділянку можна отримати

— для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 гектара;

— для ведення садівництва — не більше 0,12 гектара;

— для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 гектара, в селищах — не більше 0,15 гектара, в містах — не більше 0,10 гектара;

— для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара;

— для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 гектара.

Учасники бойових дій мають першочергове право на відведення земельних ділянок.

 

Які виплати передбачені для захисників України

Згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2018 році передбачено у таких розмірах:

— особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3 685 гривень;

II групи – 3 265 гривень;

III групи – 2 845 гривень;

— учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 265 гривень;

— особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 685 гривень;

— членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 630 гривень;

— учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.

 

У чому полягає право захисників на безоплатне медичне забезпечення

— безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

— допомога у військових госпіталях та інших лікувально-профілактичних закладах;

— обслуговування у військових госпіталях членів сім'ї (якщо військовослужбовець прослужив в ЗСУ більше 20 років);

— обстеження та лікування у військово-медичних закладах для себе та членів сім’ї (для військовослужбовців, звільнених з військової служби внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби);

— першочергове зубопротезування.

— путівки до санаторіїв для продовження лікування на основі висновку ВЛК.

— пільгові путівки в санаторії Міністерства оборони та інших військових формувань 1 раз на рік для себе та членів сім’ї (якщо сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу становить менше трьох прожиткових мінімумів).

 

Які знижки мають захисники на оплату послуг ЖКГ

— Для осіб з інвалідністю внаслідок війни розмір знижки становить 100%;

— для учасників бойових дій та прирівняних до них - 75%;

— для учасників війни — 50 %.

Знижку на оплату послуг ЖКГ, яка надається для оплати послуг користування житлом, комунальних послуг та вартості палива.

 

Чи мають право захисники на безкоштовний проїзд

Так, мають, зокрема, право на:

— безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

 

ДОДАТКОВО:

— міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним транспортом в обидва напрямки:

— для учасників бойових дій-1 раз на 2 роки або 1 раз на рік з 50% знижкою;

— для осіб з інвалідністю внаслідок війни:

І і ІІ групи-1 раз на рік;

ІІІ-ої групи-1 раз на 2 роки або 1 раз на рік із 50% знижкою.

— Вітаємо всіх захисників України! Бажаємо Вам міцного здоров’я, миру та благополуччя! Будьте завжди сильними, мудрими і добрими, які вміють однаково надійно тримати в руках як зброю, так і щастя своїх рідних!

Захиснику, знай свої права!

Ужгородський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 

15 жовтня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*