Що сказав очільник українського МЗС про провокаційні білборди на Закарпатті

"Ще тільки-но сказав про очікувані провокації на Закарпатті, як майже одразу там таємничо з’явилися білборди із засудженням начебто угорського сепаратизму", - написав він у своєму Twitter.
Міністр додав, що важливо з'ясувати, хто стоїть за цією акцією.
Раніше на Закарпатті з'явилися борди з написом Зупинимо сепаратистів і фотографіями членів Товариства угорської культури Закарпаття.
За совами губернатора області Геннадія Москаля, методи і стиль виконання вказують на те, що це чергова примітивна спецоперація ФСБ, яка вже кілька років намагається посварити на Закарпатті українців і угорців.
Нагадаємо, в Україні розгорівся скандал навколо видачі угорських паспортів в Берегові Закарпатської області. ЗМІ оприлюднили відео, таємно зняте в консульстві Угорщини, на якому нові угорські громадяни під келих шампанського складають присягу на вірність Угорщині та отримують документи.
Також в консульстві знайомлять з правилами користування паспортом. Зокрема, українським прикордонникам нові угорці мають показувати український паспорт, а угорським - угорський "утлевел" (аналог закордонного паспорта).
Через скандал з видачею украінцям угорських паспортів Україна оголосила персоною нон грата консула Угорщини в Берегові та наказала покинути країну протягом 72 годин.У відповідь глава МЗС Угорщини Петер Сійярто оголосив про вислання консула України.
Після інциденту Клімкін запропонував почати дискусію навколо питання подвійного громадянства в Україні.
На тлі дипломатичного скандалу Сійярто заявив, що політика України щодо закарпатських угорців походить на дії "найстрашніших диктатур".
До теми
- На Закарпатті на реалізацію проєкту «єРобота: Власна справа» спрямовано 149,3 млн грн
- У трьох сімейних амбулаторіях Ужгорода можна пройти обстеження за програмою «Скринінг здоров’я 40+»
- Фермери Закарпаття можуть отримати державну підтримку
- Влада посилює протипожежний захист шкіл Закарпаття – передбачено більше 38 млн грн
- В Ужгороді відбувся круглий стіл до Міжнародного дня ромів
- Закарпатці можуть безкоштовно зробити стентування серця у межах Програми медичних гарантій
- Близько 300 людей з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку 2026 року
- Професійні та фахові коледжі Закарпаття можуть отримати субвенцію для облаштування сучасних майстерень.
- Добровольці віком від 60 років зможуть укласти однорічний контракт
- Діалог влади та бізнесу: на Закарпатті обговорили ризики штучного «дроблення» підприємництва
- «Грант на власну справу» ще 27 заявників на Закарпатті отримали позитивне рішення
- В Ужгороді обговорили пріоритети громадського здоров’я на 2026 рік
- У Закарпатській ОВА розповіли про можливості навчання в Житомирському військовому інституті
- Рада з питань ВПО при Закарпатській ОВА підсумувала два роки роботи і затвердила новий склад
- Інформаційна тиша під час та після вибухів - це безпека: чому не можна публікувати «прильоти»
- СБУ запустила новий короткий номер «гарячої лінії» для звернень громадян – 1516
- Порядок застосування податкової соціальної пільги для самотніх матерів у 2026 році – закарпатські податківці роз'яснюють
- ВЛК під час воєнного стану. Кому потрібно проходити щороку
- Сили цивільного захисту Закарпаття підвищують готовність до найскладніших викликів
- Пошкоджено об’єкти енергетичної інфраструктури: на Закарпатті прокуратура фіксує наслідки ворожого обстрілу

До цієї новини немає коментарів