Наслідки регулярного недосипання: цікава інформація для ужгородців

Наслідки регулярного недосипання: цікава інформація для ужгородців
У дитсадку ми ненавиділи годину сну, а тепер мріємо хоча б про 5 хвилин відпочинку...

 

15 наслідків недосипання, які змусять вас лягати спати раніше.

Зміна зовнішнього вигляду

Вчені з Каролінського інституту в Стокгольмі підтвердили за допомогою досліджень, що брак сну негативно впливає на зовнішність. Це може бути бліда шкіра, опухлі повіки і інші ознаки погіршення зовнішності. 

Стан сп’яніння

Ваш стан буде не в буквальному сенсі нетверезим, якщо Ви недоспите. Було встановлено, що 17 годин безперервного неспання відповідають моделі поведінки людини, в крові якого міститься 0,05% алкоголю.

Втрата творчих здібностей

Військовослужбовці не спали два дні, після чого у них значно знизилася здатність творчо мислити і придумувати щось нове. Дослідження опублікував британський журнал психології в 1987 році.

Підвищення артеріального тиску

З’являється все більше підтверджень того, що позбавлення сну призводить до значного підвищення артеріального тиску, а, отже, до погіршення самопочуття. Більш того, у гіпертоніків недотримання норми сну може спровокувати різкий стрибок тиску.

Зменшення інтелектуальних здібностей

Мало того, що від недосипання зменшуються інтелектуальні здібності, так ще в добавок спостерігається і погіршення пам’яті, що може негативно позначитися на якості життя в цілому і на професійній діяльності зокрема.

Збільшення ризику хвороб

Під час сну імунна система виробляє цитокіни-білки, які потім «воюють» з різними видами вірусів. Число цитокінів-білків збільшується, коли Ваше тіло потребує захисту від бактерій. Позбавляючи себе сну, ми стаємо більш схильні до хвороб і вірусним атакам, тому як рівень цитокінів падає.

Передчасне старіння

Стрес, який відчуває людина через брак сну, підвищує вироблення гормону під назвою кортизол. Цей гормон збільшує секрецію шкірного жиру і сприяє старінню шкіри. Під час сну рівень кортизолу повертається до норми і дає клітинам час на регенерацію.

Зайва вага

Людина, яка не має повноцінного сну, схильна до повноти, що підтверджено численними дослідженнями. Ці тести показали, що люди, які сплять менше чотирьох годин на день, будуть страждати від ожиріння з імовірністю 73%. А всьому виною знову гормони. Голод в нашому мозку контролюється греліном і лептином. Грелін посилає сигнал у мозок, коли організм вимагає підкріплення. А лептин, навпаки, виробляючи в жирових тканинах, знижує апетит і викликає відчуття ситості. Коли Ви втомлюєтеся, то рівень греліну в крові збільшується, а рівень лептину зменшується.

Замерзання

Позбавлення сну уповільнює метаболізм (обмін речовин), що, в свою чергу, знижує температуру тіла. У результаті людина швидко мерзне.

Психічні розлади

За статистикою, у пацієнтів з порушеннями сну в чотири рази більше ризик появи широкого спектра розладів психіки, ніж у людей, що мають нормальний відпочинок. Якщо період безсоння триває досить довго, це може навіть призвести до думки про самогубство.

Пошкодження кісток

Теорія про пошкодження кісток через брак сну ще не повністю доведена. Але досліди над щурами таку недуга підтвердили. Вчені в 2012 році виявили зміни в мінеральної щільності кісткової тканини і кісткового мозку у цих маленьких істот, після того, як їх протримали без сну 72 години. Припущення про те, що брак сну здатний завдати шкоди кістковій системі, може мати сенс не тільки щодо щурів, а й людей.

Незграбність

За заявою доктора медичних наук, директора Стенфордського університету кліть Кушида (Clete Kushida), недолік сну підриває наше сприйняття реальності, а також притупляє наші рефлекси. Іншими словами людина стає незграбною.

Емоційна нестійкість

Якщо не бажаєте стати емоційно нестабільним, то краще все-таки добре виспатися. Це було підтверджено дослідженням, проведеним над 26 людьми, у яких від хронічного недосипання зафіксовано підвищене почуття страху і занепокоєння.

Зменшення тривалості життя

Численні дослідження показують, що навіть нерегулярне недосипання викликає збільшення смертності, оскільки викликає в організмі незворотні процеси. Якщо додати до відсутності повноцінного сну вплив таких недуг як ожиріння, алкоголь і депресії, то результат і зовсім виявиться плачевним. За результатами дослідження 2010 року встановлено, що у людей, які спали менше шести годин вночі, було в чотири рази більше шансів померти протягом найближчих 14 років.

Інформацію опубліковано на сайті "Корисні поради".

 

 

14 листопада 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*