Cправжні морські акваріуми з’явились в обласному центрі Закарпаття

Cправжні морські акваріуми з’явились в обласному центрі Закарпаття
З мультяшними рибками Немо і Дорі, рибкою-патріотом, небезпечною крилаткою, янголами, коралами, морськими зірками та іншою надзвичайною живністю.

 

Відтепер, щоби на власні очі побачити справжніх мешканців океанських глибин, не треба їхати в зоопарк сусідньої угорської Ніредьгази. Тим більше, що далеко не всім це по кишені. Віднедавна два екзотичні морські акваріуми можна побачити у відомому ужгородському кафе-екзотаріумі «Акваріум». Це перші і єдині морські акваріуми, що їх можна побачити на Закарпатті у відкритому доступі. Інші, і то – одиниці, є в приватних помешканнях.

Перший з двох морських акваріумів «Акваріума» обладнувався майже рік. Стільки часу треба, аби в 450-літровій ємності, наповненій морськими організмами, запанувала біологічна рівновага, розповідає власник «Акваріуму» Олег Диба. І лише під завершення цього процесу в таке штучне море можна поселяти найвибагливіших гідробіонтів.

У цьому сенсі облаштування морських акваріумів кардинально відрізняється від прісноводних. І обходиться на порядки дорожче.

Усі корали в першому «морі» екзо-бару – живі. Хоча в це і не зразу віриться. І насправді є не «водоростями», не рослинами, як вважає більшість відвідувачів, а тваринами.

Живими навіть є камені – як частина рифа, привезена з океану разом з усіма її мікроскопічними жителями.

Вражає кольорами і інше населення «моря» – фантастичні риби-янголи, синьо-жовта рибка-«патріот», яку маленькі відвідувачі «Акваріуму»  ще називають «рибкою-прапором України», персонажі популярного мультфільма Немо і Дорі, жовта зебрасома і маленька чорно-синя «торпеда» – губан-лікар, який справді «лікує» інших риб від різного роду паразитів.

Повільно і впевнено гуляє цим акваріумним морем довговуса креветка-боксер. У піску живуть, лише зрідка з’являючись на поверхню, піщана морська зірка та піщаний безголковий морський їжак-долар. На камені або на склі можна побачити іншу красиву морську зірку – доволі рідкісну блакитну лінкію. А поряд з нею – кілька видів раків-самітників, житлом для яких слугують порожні мушлі равликів.

На екзотичні морські квіти-хризантеми схожі актинії,або морські анемони, що, не маючи очей і ніг, переповзають час від часу з місця на місце. Їх щупальця небезпечні для інших тварин, але не для рибки-клоуна, яка "купається" в них, як ні в чому не бувало, бо для Немо, як і в уже згадуваному мультфільмі, вона є живим домом. Актинія захищає рибку від багатьох ворогів, а вона, натомість, віддячує їй, чистячи і годучи.

В іншому, так само майже півтонновому акваріумі, що поруч, живуть «хижаки», котрі в природі харчуються різноманітними живими організмами – різні види риб-спинорогів, наразі ще маленькі, але які виростуть у великих і сильних риб, та отруйна, але надзвичайно красива риба-крилатка. Там же – «хижі» морські зірки.

Але все це, зрозумло, краще бачити на власні очі. Бо жодне фото чи навіть відео не передає всього різнобарв’я, що панує в цих двох «морях» «Акваріума».

Закарпаття онлайн

 

30 листопада 2018р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів