Беріть на замітку: як захиститися від сонця та як бути, якщо обгоріли

Беріть на замітку: як захиститися від сонця та як бути, якщо обгоріли
Збергігайте, щоб не загубити.

 

Чому креми не панацея від обгорання?

  • Після нанесення на шкіру сонцезахисних косметичних засобів час безпечної засмаги збільшується до двох годин. Однак не переоцінюйте їх можливості: прості креми швидко змиваються під час купання, залишаючи на воді масляні патьоки, а водостійкі витираються об лежак або рушник.
  • Засоби проти сонячних опіків зазвичай липкі, жирні, після них на шкіру швидко налипає пісок.
  • Якщо ви нанесете крем або спрей нерівномірно, тіло засмагне ділянками, і на ньому з'являться некрасиві плями.
  • Чим світліша шкіра, тим більший ризик згоріти, і тим вищий повинен бути ступінь SPF-засоби захисту. Багато хто на це не зважають — і обгоряють навіть з кремом.
  • І останній аргумент проти готової пляжної косметики — вона досить дорога.

Обгоріла шкіра — прикра дрібниця або загроза здоров'ю

Надмірне загоряння таїть у собі ряд небезпек, найбільш безневинними з яких бувають почервоніння шкіри, печіння, біль і лущення. Іноді опіки супроводжуються появою пухирів, підвищенням температури, нудотою і слабкістю.

В інтенсивного впливу на шкіру ультрафіолетових променів є й віддалені наслідки — злоякісне переродження клітин. Науково доведений зв'язок між впливом сонця і раком шкіри. Тому до небезпеки обгорання варто поставитись з усією серйозністю.

Якщо ви все-таки обгоріли

Максимально зволожте обпалену шкіру. Для цього прикладайте до неї мокру тканину, просочену настоєм ромашки, череди або календули. Пийте якомога більше води.

Також охолодити тіло і зняти печіння допоможе прохолодна ванна з додаванням картопляного крохмалю або питної соди. Тільки не ставайте під душ! Пружні струмені заподіють ще більше болю. Ванну при сонячних опіках приймайте кілька разів на день.

Добре допомагає зменшити печіння сік алое. Розріжте лист рослини вздовж і змажте зрізом обпечені місця. Таким же ефектом володіє свіжий огірок.

Чого робити не можна

Категорично неприпустимо при сонячних опіках:

  • намазувати кисломолочними продуктами;
  • терти тіло скрабами та мочалками;
  • наносити засоби на основі вазеліну або жиру;
  • протирати опіки спиртом, оцтом або одеколоном.

Заживаючи, шкіра через 5-7 днів починає лущитися. Допоможіть тілу позбутися від відмерлих лусочок, акуратно масажуючи її вологою губкою. І пам'ятайте, що молоду нову шкіру треба берегти від впливу ультрафіолетових променів. З сонячними ваннами краще почекати до повного зникнення симптомів обгорання.

 

12 липня 2019р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів