На Закарпатті починають укладати договори на проведення техогляду внутрішньобудинкових газових мереж

На Закарпатті починають укладати договори на проведення техогляду внутрішньобудинкових газових мереж
Природний газ, хоч і помічник у побуті, проте досить небезпечна речовина. Неправильна експлуатація газових приладів чи зношені газові мережі можуть стати причиною непоправного. На Закарпатті сьогодні газифіковано майже 273 тисячі помешкань. Безпека кожного закарпатця — понад усе.

 

До травня минулого року технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж проводило АТ «Закарпатгаз». Однак, у законодавстві відбулися зміни, зумовлені необхідністю переходу до європейських стандартів, які, зокрема, передбачають демонополізацію газової сфери. Аби розібратися, що саме змінилося, хто все ж може чи повинен обслуговувати внутрішньобудинкові газові мережі та за ким закріплена відповідальність, — у приміщенні Ужгородської міської ради провели круглий стіл. Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, відкриваючи засідання, зазначив: «Захід є надзвичайно важливий, тому що через кілька місяців наступить опалювальний період. А з 2018 року припинено фінансування обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, яке було закладено у тарифі. Добре, що поки у нас в місті нічого не трапилося негативного і, я сподіваюся, не трапиться, але газ — джерело підвищеної небезпеки. Тому рано чи пізно це питання слід вирішити”.

Присутній під час круглого столу директор з капітального будівництва АТ «Закарпатгаз» Юрій Паращій, зазначив, що діяльність підприємства у розгляді згаданого питання регулюється Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Наказами Міністерства енергетики та вугільної промисловості №250 від 10 травня 2018 року та №190 від 27 липня 2018 року, а також Кодексом газорозподільних систем.«Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання проводиться з метою виявлення витоків газу, запобігання виникненню аварійних ситуацій та ґрунтується на планово- попереджувальній системі робіт. Відсутність регулярного технічного обслуговування мереж призводить до погіршення їх стану та підвищує ризик виникнення аварійних ситуацій», — наголосив Юрій Паращій.

Споживачі можуть укласти договір на технічне обслуговування систем газопостачання із АТ “Закарпатгаз” або будь-якою фірмою, яка має ліцензію на проведення таких робіт. “АТ «Закарпатгаз» є сервісною організацією, яка виконує всі види робіт з технічного обслуговування газової мережі та обладнання, має великий досвід у цьому і володіє необхідними ресурсами та кваліфікованими спеціалістами, аби проводити такі роботи на високому рівні”, — додав директор з капітального будівництва АТ “Закарпатгаз” Юрій Паращій.

Перш ніж вийти на ринок в пошуках постачальника послуги, співвласники повинні підписати акти розмежування із «Закарпатгазом». Цей документ дозволяє встановити чітку межу між газовими трубами, які належать мешканцям будинку і мережами, які обслуговує газорозподільна компанія. Сьогодні на Закарпатті — 675 багатоквартирних будинків. Більшість із них входять в ОСББ. Однак, станом на сьогодні, договір на проведення технічного обслуговування уклало ОСББ з Ужгорода «Мрія – 2020».

 

Джерело: прес-служба АТ "Закарпатгаз"

 

01 серпня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*