Тригемінальна невралгія: що це таке і де на Закарпатті встановити діагноз?

Тригемінальна невралгія: що це таке і де на Закарпатті встановити діагноз?
Пекучий, стріляючий або подібний до дії електричного струму біль в одній стороні нижньої щелепи чи на якійсь щоці – вам таке знайоме? Звичайні ситуації – такі, як прийом їжі, розмова, гоління, чищення зубів або накладання макіяжу можуть спровокувати приступ. Часом приступи можуть зникнути, або за кілька тижнів чи навіть місяців повернутися. І знову страх – чому так болить? Про це говорять закарпатські лікарі-радіологи.

 

Про тригемінальн невралгію написали на сторінці Закарпатського діагностичного центру "Євроклінік":

"Якщо ви спостерігаєте подібні симптоми – краще пройдіть обстеження, бо лише виявлення причини допоможе позбутися наслідку – болю.

У даній ситуації може йти мова про тригемінальну невралгію. Що це таке?

Тригемінальна невралгія – болі уздовж трійчастого нерву. Ці болі можуть бути пов’язані з пухлинами трійчастого вузла, запальними змінами трійчастого вузла та нервів, герпетичним (запальним) ураженням, інфекцією після лікування гайморової пазухи та верхньої щелепи і при нейроваскулярному конфлікті, коли судина торкається до нерву і викликає сильний пульсуючий біль.

Для діагностики цієї недуги використовують клінічні тести, біохімію крові, але найкраще підходить МРТ обстеження – за допомогою «картинки», як отримує лікар-ретгенолог, можна чітко побачити все, що відбувається з нервом.

У Закарпатському діагностичному центрі «Євроклінік» виконують спеціальне МРТ обстеження з використанням спеціальної послідовності для виключення або підтвердження нейроваскулярного конфлікту. Якщо лікар-радіолог його виявляє, нейрохірург може за допомогою спеціального оперативного втручання позбавити вас болю.

Нерідко зустрічається тригемінальна невралгія невідомої етіології, коли на МРТ нічого знайти не вдається. Крім сильних знеболюючих, спеціальних блокад при трігімінальних невралгіях у цивілізованому світі використовують радіохірургічне лікування – так званий гамма-ніж. Мережа діагностичних центрів «Євроклінік», до речі, є офіційним представником центру Gamma Knife Exira (http://gammaknife-exira.com.ua). Цей метод (гамма-ніж) не передбачає відкритого хірургічного втручання і є одним із головних винаходів медицини ХХІ століття. Пацієнтів, які потребують такого лікування, лікарі мережі медичних центрів «Євроклінік» попередньо кваліфікують (визначають доцільність і можливість проведення лікувальної процедури), а відтак за допомогою цього сучасного неінвазивного методу надають необхідну допомогу.

До речі: частота тригемінальної невралгії щороку становить 2–5 випадків на 100 000, здавалося б, не так і багато, але поширеність зростає з віком і людям з недугою жити ой, як несолодко. У 90% випадків тригемінальна невралгія з’являється після 40 років життя.

Не терпіть біль! Поверніть собі повноцінне життя – яскраве та спокійне! У мережі медичних центрів «Євроклінік» допоможуть вам!"

 

24 вересня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*