Єлизавета Біров: "Первинна ланка повністю працює на новій моделі фінансування. Тепер в турборежимі 22 обласні медзаклади пройшли перетворення"

З 1 квітня 2020 року механізм фінансування закладів змінюється: з медичної субвенції на розрахунок за надані послуги з Національною службою здоров'я. Кожен заклад охорони здоров’я за наявності належних умов, обладнання та лікарів може надавати медичну послугу в рамках програми медичних гарантій. Оплата НСЗУ безпосередньо лікарням дозволить пацієнтам отримувати безоплатно медпослуги за чотирма пріоритетними напрямками: лікування інсультів, інфарктів, пологи та неонатальна допомога. Також будуть фінансуватися шість видів діагностики, амбулаторна, стаціонарна, хірургічна допомога, паліативна допомога і мобільні стаціонарні бригади та 4 види реабілітаційних послуг.
Однак, для того щоб НСЗУ могло оплачувати ці медпослуги, всі державні заклади повинні пройти перетворення у комунальні неприбуткові підприємства, бути підключеними до медичних інформаційних систем, укласти договір з НСЗУ і найголовніше – відповідати всім вимогам та стандартам надання медичної допомоги. А це не тільки належне обладнання та фаховий персонал, але й повний спектр всіх медичних послуг.
Як зазначила директор департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров:
«У нас в області первинна ланка повністю працює на новій моделі фінансування. Тепер в турборежимі 22 обласні медзаклади пройшли перетворення у КНП. Районні лікарні теж закінчили цю процедуру. На черзі - створення госпітального округу в межах якого пацієнти можуть отримати весь спектр медичних послуг: від профілактичного огляду до складного оперативного втручання із подальшою реабілітацією. Наразі такого комплексу немає жоден район області. Такого висновку дійшла група незалежних експертів, які аналізували мережу медичних закладів Закарпаття. Госпітальний округ повинен відповідати щонайменше двом вимогам: по-перше, має бути забезпечена доступність громадянина до якісної допомоги, по-друге, заклади, де надається ця допомога, повинні мати належне навантаження, аби підтримувати належну кваліфікацію медичних фахівців».
Детально з аналізом, висновками та пропозиціями експертів ознайомила присутніх начальник управління лікувально-профілактичної роботи департаменту Ольга Чемет: «Оптимальним рішенням для нашої області стало б створення єдиного госпітального округу з центром в Ужгороді та з низкою багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. Експерти пропонують створити такі лікарні другого рівня на базі Мукачівської ЦРЛ, Ужгородської ЦМКЛ, Тячівської РЛ, ЗОКЛ ім. А.Новака, а першого рівня – на базі Виноградівської РЛ, Хустської РЛ та Берегівської ЦРЛ. Однак, це тільки пропозиція і бачення експертів. Наприклад, потрібно більш глибоко та детально вивчити питання і з Рахівською лікарнею. Є ще низка зауважень та пропозицій. Однак, потрібно чітко усвідомити, що прив’язки медичних закладів до районів та ОТГ – не буде. Головним критерієм є якісне та доступне обслуговування пацієнтів»
Підтримав ідею створення єдиного госпітального округу й голова комісії з питань охорони здоров’я Закарпатської обласної ради Роман Шніцер : «Пацієнта везуть не в округ, а в лікарню інтенсивного лікування першого чи другого рівня. Визначальним має стати – наближеність, фаховість та високий рівень медичної допомоги». Також висловив своє бачення та підтримав ідею доцільності створення єдиного госпітального округу й генеральний директор Центру легеневих хвороб Василь Скрип, який зауважив, що саме створення єдиного госпітального округу є найоптимальнішим рішенням — це дозволить розробити маршрути пацієнтів та максимально задіяти у лікувальному процесі весь потенціал медичної мережі.
Під час наради обговорювались хід використання державної субвенції на сільську медицину, будівництво та ремонт доріг та низка інших актуальних питань.
Закарпатський Обласний Центр здоров'я
До теми
- Ігор Бондаренко оглянув у Тячеві реконструкцію школи та потужну спортарену
- Відбулося засідання координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації
- Урізали: Кабмін в 4 рази зменшив Закарпаттю субвенцію на соцекономрозвиток. Місцеві громади шоковані
- На Закарпатті депутатська комісія підтримала проєкти обласних профільних програм
- Ужгород – з бюджетом-2020: доходи передбачені в сумі 1 млрд 306 млн грн, видатки – 1 млрд 298 млн грн
- Депутати Ужгородської міської ради затвердили звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста
- Розпочалося перше пленарне засідання чергової сесії Ужгородської міської ради
- Богдан Андріїв: «136 дахів багатоквартирних будинків відремонтували цьогоріч, роботи триватимуть і надалі»
- Богдан Андріїв завітав із робочим візитом до Ужгородської міської лікарні
- Керівником Міжгірської РДА став стоматолог з Ужгорода
- Виконком Ужгородської міскради запрошує на засідання голів ОСББ
- Ужгородці обговорили у Львові розвиток електронного урядування, реалізацію smart city
- Фахівці назвали закарпатські ОТГ, в яких 22 грудня може бути «гаряче»
- Дмитро Тужанський про вибори в ОТГ на Закарпатті: «Дуже цікаво, чи спрацює Зе фактор зараз»
- Михайло Шелемба: «Закарпаття нині рекордсмен за кількістю ОТГ, де будуть проводити вибори»
- Ужгородський міський голова Богдан Андріїв провів сьогодні особистий прийом громадян
- Алдіс Адамовічс в Ужгороді: «Латвія бачить Україну в союзі європейських країн»
- Завтра в Ужгороді - засідання виконкому. Які питання розглянуть?
- На Закарпатті налагоджують співпрацю з представниками Автономної Республіки Аджарія
- Сьогодні в Ужгороді провели стартову конференцію проєкту FloodUZH – «Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р. Уж»
До цієї новини немає коментарів