Консультація для закарпатців: щодо зарахування страхового стажу, набутого на території Угорщини

Консультація для закарпатців: щодо зарахування страхового стажу, набутого на території Угорщини
 Як зараховується страховий (трудовий) стаж, набутий на території Угорщини, при призначенні пенсії в Україні?

 

Питання пенсійного забезпечення громадян України та Угорщини регулюються Угодою між Союзом Радянських Соціалістичних Республік і Угорською Народною Республікою про співробітництво в галузі соціального забезпечення від 20.12.1962, яка набула чинності 12.04.1963 (далі – Угода).

Відповідно до пункту 1 статті 4 Угоди, всі види соціального забезпечення, передбачені цією Угодою, надаються відповідно до законодавства та органом тієї Договірної Сторони, на території якої постійно проживає громадянин. Отже, дана угода передбачає територіальний принцип пенсійного забезпечення.

Згідно зі ст. 5 Угоди, при призначенні пенсії та при визначенні її розміру зараховується повністю весь трудовий (страховий) стаж, набутий на території обох Сторін.

З огляду на це, страховий (трудовий) стаж, набутий на території Угорщини, враховується при призначенні  пенсії в Україні лише після його офіційного підтвердження  компетентним органом Угорщини.

Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграм

 

01 січня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*