Пройшло перше у 2020 році засідання виконкому Ужгородської міськради. Що вирішували?

Пройшло перше у 2020 році засідання виконкому Ужгородської міськради. Що вирішували?
Перше у 2020 році засідання виконкому Ужгородської міської ради розпочали із погодження міської Програми забезпечення житлом ветеранів війни в Афганістані та членів їх сімей на 2020–2024 роки, документ ще внесуть на розгляд сесії міської ради.

 

Метою Програми є реалізація заходів, спрямованих на покращення житлово-побутових умов та рівня життєзабезпечення ужгородців – ветеранів війни в Афганістані. Як ідеться у проєкті рішення, житлово-побутова проблема залишається однією з найгостріших.

Станом на 1 листопада 2019 року в Ужгороді на квартирному обліку за місцем реєстрації перебували 24 особи з інвалідністю, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з перебуванням в Афганістані, у тому числі: 6 – особи з інвалідністю ІІ групи, з яких 4 осіб стали на квартирний облік після 1 січня 2018 року; 18 – особи з інвалідністю ІІІ групи. 17 учасників бойових дій в Афганістані, які перебувають на квартирному обліку з 1996 року, на сьогодні не мають власного житла.

Якщо для осіб з інвалідністю першої та другої груп із вказаної категорії і які стали на квартирний облік до 1 січня 2018 року, передбачено виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відповідний рік відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, то особи з інвалідністю третьої групи, учасники бойових дій в Афганістані та їх сім’ї, на сьогодні залишаються поза увагою держави.

Право на придбання житла на умовах співфінансування за рахунок коштів обласного та міського бюджету мають ветерани війни в Афганістані, місце проживання яких станом на 1 січня 2020 року зареєстровано в Ужгороді та які згідно із законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов (крім осіб з інвалідністю І та ІІ груп, які стали на квартирний облік до 1 січня 2018 року, для яких передбачено виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення з державного бюджету).

З обласного бюджету виділятиметься грошова компенсація для придбання житла ветеранам війни в Афганістані, яка перераховуватиметься у вигляді субвенції районним і міським (міст обласного значення) бюджетам, бюджетам об’єднаних територіальних громад.

Фінансування програми на 5 років передбачено у розмірі 12,5 мільйонів гривень. Зокрема, на 2020 рік - 3 мільйони гривень: 2,5 мільйони із міського бюджету та 500 тисяч гривень із обласного.

Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграм

 

09 січня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*