З 1 квітня закарпатці можуть побачити електронний лікарняний

За його словами, процес видачі електронного лікарняного буде автоматизований.
Кожен лікар, який видаватиме лікарняний, має підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі.
Далі інформація через реєстр в Пенсійному Фонді автоматично передаватиметься у Фонд соціального страхування, і там одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію, оскільки є платником єдиного соціального внеску, пояснив Коваль.
"Лікарняний матиме фіксований термін. Наразі в країні працюють протоколи. Кожна хвороба в середньому має відповідну кількість днів для лікування.
Наприклад, певною хворобою людина хворіє 6 днів. Лікарняний відразу відкривається на 6 днів. Він відкривається закритим. Якщо людина поправила своє здоров’я, вона може не йти до лікаря, щоб закрити лікарняний, а просто виходить на роботу. Якщо ж людина потребує ще лікування, вона звертається знову до лікаря і в день закриття попереднього лікарняного відкривається новий", – додав Коваль.
Також, за його словами, це дозволить відстежувати, чи лікарняний видав профільний лікар.
"У нас часті випадки, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю, а це – потенційні корупційні ризики.
Також ми зможемо боротися та відстежувати потенційні "схеми", коли "на лікарняний" іде половина співробітників підприємства, які фактично продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування", – пояснив Коваль.
Дивіться також: Диджиталізація: закарпатці зможуть скористатися віртуальним паспортом вже у лютому
Смартфон у лісі – в поміч закарпатцям для перевірки законності рубок (ВІДЕО)
Стало відомо, коли закарпатці зможуть використовувати водійські права у смартфоні
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- На місцях влучання БПЛА на Закарпатті працюють екстрені служби і правоохоронні органи
- Ворожа атака на Закарпаття: пошкоджено критичну інфраструктуру, жителів закликають до обережності
- «Швидке закриття справи» за гроші: за корупційну схему на Закарпатті судитимуть держвиконавця
- На Закарпатті судитимуть реєстратора, який за фальшивими документами «переписав» землю померлої жінки
- «Дієвий ЦНАП: стійкість сервісу в цифровій державі» – всеукраїнський форум на Ужгородщині
- Поліція скерувала до суду справу щодо жорстокого вбивства подружжя пенсіонерів на Берегівщині — на лаві підсудних опиниться група осіб
- На Закарпатті в апеляції підтверджено законність вироку сімейному насильнику, який під впливом алкоголю до смерті забив співмешканку
- Поліція Закарпаття завершила розслідування ДТП, в якій загинуло подружжя та травмувалася їх 3-річна донечка – справу скеровано до суду
- У вантажному потягу, що прямував до Угорщини, прикордонники знайшли 500 пачок безакцизних сигарет
- СБУ викрила чергового проросійського агітатора, який публічно вихваляв рашистів та закликав до від’єднання Закарпаття від України
- Попри похолодання та опади пожежі в екосистемах на Закарпатті тривають
- За минулий тиждень поліцейські Закарпаття розшукали 13 водіїв, які залишили місце ДТП
- З початку року у Закарпатській області зафіксовано 966 пожеж
- Перед судом постане депутат Берегівської райради, який «забув» вказати мільйони у декларації
- Поїздка на 59 тисяч гривень: під Ужгородом водій без прав і напідпитку влаштував ДТП
- На Закарпатті судитимуть митника, який налагодив схему безмитного ввезення елітних годинників за 5% «кешбеку» на власний рахунок
- «Ференц Ракоці ІІ та Ужгородський замок: історія та пам’ять» – в Ужгороді відбувся культурно-освітній захід
- В Ужгороді затримали дилера, який збував метамфетамін на території Ужгородщини
- Петиція про присвоєння Степану Гізі звання "Герой України" набрала 25 тисяч голосів
- В Ужгороді поліцейські охорони оперативно розшукали неповнолітню та повернули її додому

До цієї новини немає коментарів