Cтоляр викрав вісім картин, замінивши оригінали копіями

Цей злочин розкрили, можна сказати, випадково. Пізно вночі наряд патрульно-постової служби зупинив для звичайної перевірки на одній з ужгородських вулиць таксі з водієм і пасажиром. І знайшов на задньому сидінні замотану в ганчірку картину.

 

Запідозривши щось, міліціонери попросили відкрити багажник, у якому виявився цілий набір інструментів, якими користувалися злочинці, — рукавички, плоскогубці, викрутка, ліхтарик тощо. Пасажира затримали, і незабаром він зізнався, що викрав картину (це була робота відомого закарпатського художника А. Кашшая "Провесна") з підприємства ВАТ "Патент". Можна уявити подив правоохоронців, коли вони, оглядаючи наступного дня місце злочину, знайшли, що на стінах коридору на 4-му поверсі, де розташована адміністрація підприємства, замість оригіналів картин висять їхні копії. Зникли ще сім полотен відомих закарпатських художників, серед яких роботи З. Шолтеса, Е. Контратовича, В. Микити... Їхнє викрадення було справою рук того ж таки пасажира таксі.

Як повідомили в Ужгородському міськвідділі міліції, 40-річний місцевий житель раніше працював столяром, тому до високого мистецтва ніякого стосунку не має. Проте, під впливом серії крадіжок картин, що в останні місяці прокотилися Закарпаттям (утім, як і по Україні), теж вирішив заробити на цьому "бізнесі". Підозрюваний довідався про приблизні розцінки на роботи закарпатських художників із газетних оголошень, а місцем злочину обрав ВАТ "Патент", куди до цього заходив кілька разів по справах. При цьому столяр попередньо зробив фотознімки картин, що сподобалися йому, і за 50 доларів замовив місцевим художникам намалювати їхні копії. Після чого протягом кількох ночей, непомітно проникнувши на підприємство, замінив оригінали копіями. Викрадені полотна злодій продавав за незначними цінами. Приміром, за картину А. Кашшая "Провесна" він планував виручити всього 600 доларів, тоді як експерти оцінили її в 2,5 тисячі доларів. Інші сім картин пішли за п’ять тисяч доларів, хоча їхня реальна вартість значно вища. Оскільки злочин вдалося розкрити по гарячих слідах, більшість викрадених полотен міліціонери знайшли і вилучили. Ще кілька в розшуку. За даним фактом порушено кримінальну справу.

До слова, обрана столяром тактика викрадення виявилася вірною — те, що на стінах кілька днів висіли не оригінали, а копії картин, ніхто з персоналу підприємства не помітив.

РІО

 

03 вересня 2006р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів