Закарпаття - фінансово активний регіон

На зустрічі голови облдержадміністрації Олега Гаваші з начальником управління Нацбанку України в Закарпатській області Валерієм Коляском йшлося про підсумки роботи банківської системи краю за минулий рік

 

Як повідомив Валерій Андрійович, на Закарпатті функціонують 522 банківські установи. З них одна юридична особа, 39 філій та 482 відділення. Тобто майже на 2,4 тисячі закарпатців припадає одна така установа.
Обсяг зобов’язань банків області за коштами, залученими на рахунки суб’єктів господарювання та фізичних осіб, на початок минулого року становив 1404 млн.гривень і проти 2005 року збільшився на 447 млн., або на 46,7%. У національній валюті — на 38,8 процента, ( по Україні — на 30,8%), в іноземній — на 57,8% (по Україні — на 54%). А обсяг вимог банків за кредитами, наданими суб’єктам господарювання та фізичним особам, зріс у 2 рази і сягнув 2945 мільйонів гривень.
Як відомо, значну частину обсягу зобов’язань становили строкові депозитні – 64,4%, тобто 904 мільйони гривень. Депозитні вклади фізичних осіб зросли на 341 мільйон (50,4 %), а суб’єктів господарювання – на 106 мільйонів (37,7%).
Найбільш активно залучали кошти від юридичних осіб філія центрального відділення „Промінвестбанку”, Ощадбанку, ФЗАТ „Райффайзенбанк”, „Аваль”, ФВАТ „Укргазбанк”, ФВАТ „Укрексімбанк”, регіональне відділення ЗАТ „Приватбанкк”, ФВАТ „Надра”, ТОВ КБ „Коопінвестбанк”, ФАКБ „Укрсоцбанк”.
За минулий рік банківські установи надали кредитів підприємствам АПК на 32, 5 мільйона гривень. З них довгострокових – на 15, 9 мільйона.
До речі, як поінформував керівника краю Валерій Коляско, середньозважена процентна ставка за кредитами (без урахування операцій за кредитами овердрафт) у національній валюті в цілому по області зменшилася з 18,9 % у грудні 2005 року до 17,7 % річних у грудні минулого. Також середньозважена процентна ставка за цей період за всіма депозитами в національній валюті зросла з 5,7 % до 6,9% річних, а в іноземній валюті – зменшилась з 6,2 % до 5,5% річних. По Україні цей показник становив відповідно 7,9 % та 6,1 % річних.
– Наш край був і залишається фінансово активним регіоном, – підсумував Олег Гаваші. – Завдання банкірів стимулювати економічно-соціальний поступ краю, задовольняти зростаючі запити закарпатців, розширювати і удосконалювати спектр послуг.


Управління інформації
та зв’язків із громадськістю ОДА

 

08 лютого 2007р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів