В УЖГОРОДІ СТАРТУВАЛА КОНФЕРЕНЦІЯ "СТАЛИЙ РОЗВИТОК КАРПАТ ТА ІНШИХ ГІРСЬКИХ РЕГІОНІВ ЄВРОПИ"

Участь у міжнародній науково-практичній конференції взяли представники європейських країн – експерти Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, парламентарі, науковці. Першими учасників привітали керівник Закарпаття Олександр Ледида, голова обласної ради Михайло Кічковський, Міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба та заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.

 

Вітаючи учасників конференції, Олександр Ледида наголосив:
- Маємо чудову нагоду спільно розробити соціально-економічні програми для гірських регіонів. У Закарпаття вже є чималий досвід реалізації європейських проектів – сьогодні в області за фінансової підтримки ЄС втілено цілий ряд успішних програм загальною вартістю понад 10 мільйонів євро. До прикладу, це - будівництво вантажного пункту пропуску "Ужгород", розвиток очисної мережі "Чиста вода", протипаводкових об’єктів.
Конференція покликана знайти шляхи збереження екосистеми Карпат, убезпечення гірських жителів від паводків та інших стихійних лих, покращення соціально-економічних умов у гірському регіоні.
- Серед іншого, пропоную також розглянути питання покращення візових стосунків України з державами-членами Євросоюзу. Хотілося б, щоб фахівці зробили аналіз ситуації, що склалася після відміни нашою державою віз для європейських країн. За їхніми висновками ми підготуємо звернення до Ради Європи з пропозиціями вирішення проблем, з якими стикаються українські громадяни при перетині кордонів, - зауважив Міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба.
У важливості та перспективності конференції переконані й іноземні гості. Голова комітету з питань сталого розвитку Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Гайя Доганоглу наголосила:
- Тільки об’єднавши зусилля усіх країн Карпатського регіону можемо сподіватись на результат. Сьогоднішня подія має започаткувати ряд дієвих реформ, які зможуть реально покращити життя мешканців гірських регіонів. А з огляду на те, що Карпати віднесені Всесвітнім фондом природи до 200 найважливіших природних регіонів світу, переоцінити значення майбутніх напрацювань неможливо.
Міжнародна конференція триватиме з 8 по 10 вересня. За її результатами будуть прийняті проекти Резолюції і Рекомендації Конгресу Ради Європи щодо сталого розвитку гірських регіонів.

Прес-центр ОДА

 

08 вересня 2010р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів