Про мандат Павла Балоги знатимуть в Європейському суді

Юристи Єдиного центру готуються подавати туди позов

 

Рішення Вищого адміністративного суду України про позбавлення мандатів двох народних депутатів спричинило правовий хаос і потребує негайного пошуку виходу із цієї ситуації. Про це на брифінгу заявив юрист Єдиного Центру, представник у Вищому адміністративному суді, Роман Поворозник.


За його словами, Конституція України чітко визначає підстави дострокового припинення повноважень народного обранця, а також механізм втілення цього рішення. Відповідно, ухвала ВАСУ прийнята поза межами правого поля, а отже, її виконання є неможливим.
Поворозник зазначив, що Суд у своєму рішенні навів докази, які не можуть бути застосовані у цьому процесі. Зокрема, на думку юриста Єдиного Центру, посилання на рішення Верховного Суду у 2004 році про проведення повторного туру на виборах президента не може служити аргументом, оскільки на той момент було прийнято спеціальну постанову ВР щодо ситуації у країні, був прийнятий спеціальний закон "Про особливості застосування "Закону України про вибори президента".
Водночас, представник народного депутата Олександра Домбровського у ВАСУ Світлана Кустова виключила можливість проведення аналогій з судовим вироком 2004 року, оскільки тодішнє рішення було застосовано відносно кандидата у президенти, а в даному випадку - до людей зі статусом народних депутатів.
Крім того, у 2004 році Верховний суд посилався на те, що на момент винесення рішення ЦВК, у судах знаходилося 25 скарг із оскарженням результатів у 25 округах. Водночас нині, проведений повторний перерахунок голосів на 71 та 11 виборчих округах засвідчив переконливу перемогу Павла Балоги та Олександра Домбровського.
Світлана Кустова особливо звернула увагу на те, що є чітка процедура встановлення злочину. Суд першої інстанції встановлює злочин і винуватців злочину, суд другої інстанції підтверджує це рішення, суд третьої інстанції ухвалює рішення, після якого Верховна Рада більшістю голосів позбавляє повноважень депутата.
"ВАСУ у своєму рішенні посилається на лист МВС, у якому йдеться про порушення закону на 71 та 11 округах. Але де ж презумпція невинуватості? Кримінальна справа порушена, але вона навіть не передана до суду. І на основі листа МВС двох депутатів позбавляють мандата. Це 37 рік, ми до нього йдемо семимильними кроками!"
С. Кустова зауважила, що депутати від Партії регіонів мали би звернутися до Генпрокуратури стосовно залучення МВС до політичних репресій, а не до Конституційного Суду, оскільки останній не є касаційною інстанцією по відношенню до ВАСУ.

У свою чергу Р.Поворозник додав, що оскільки рішення ВАСУ реалізувати неможливо, тому єдиним юридичним виходом із ситуації, що склалась, є звернення до Європейського суду з прав людини. Відповідний позов вже готують юристи Єдиного Центру.

 

18 лютого 2013р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів