Росія відреагувала на відставку Азарова новою торговою війною

Нова блокада українського експорту в Росію після відставки прем’єра Азарова і можливого відновлення переговорів з ЄС за Угодою може бути способом тиску на олігархів, яким Кремль таким чином вказує на необхідність збереження проросійського вектору у внутрішньо українських домовленостях.

 

У Російській Федерації збираються відреагувати новою торговою війною на відставку уряду Миколи Азарова і можливе відновлення переговорів про Зону вільної торгівлі з ЄС після перезавантаження уряду і у разі призначення прем’єром одного з лідерів опозиції. За повідомленнями джерел ZN.UA в уряді, які відповідають за співпрацю з Кремлем, сьогодні вночі, з 00: 00 середи, 29 січня, митна служба РФ почне застосовувати режим 100%-го огляду товарів, що імпортуються з України.
Відповідне розпорядження було віддане Федеральною митною службою (ФТС) РФ регіональним митницям. За даними ZN.UA, з проблемами на російському кордоні вже зіткнулися компанії "Метінвест" та "Креатив-розлив" (нерафіновані олії і жири).
Як припускає джерело в уряді, зупинка українського експорту в Росію може бути способом тиску на олігархів, яким таким чином Кремль вказує на необхідність збереження проросійського вектору у внутрішньо українських домовленостях. Раніше президент Янукович запропонував очолити уряд одному з лідерів опозиції, голові ВО "Батьківщина" Арсенію Яценюку. Однією з основних вимог опозиції на переговорах з Януковичем було підписання Угоди про асоціацію з ЄС, проти якого виступає Росія.
Нагадаємо, перший заступник глави думської фракції "Справедлива Росія" Михайло Ємельянов сьогодні вже заявив про необхідність відмінити надану Україні знижку на газ і відмовитися від викупу євробондів українського Кабміну, "якщо в уряд прийдуть євро інтегратори".
У прес-службі Міндоходів у відповідь на звернення ZN.UA за коментарями повідомили, що на даний момент не отримували від російських колег повідомлень про плановану зміну митного контролю українських вантажів, що передбачають досягнуті раніше домовленості між Міндоходів і ФТС Росії.
До подібної практики росіяни вже раніше прибігали. Формальним приводом для проведення перевірок стали сумніву в достовірності сертифікатів походження українських товарів (форма СТ- 1) - аналогічну причину російські митники використали в минулому році, коли РФ обмежувала імпорт українських товарів напередодні підписання угоди про ЗСТ з ЄС. Така перевірка може тривати до 45 днів, при цьому російські митники пропонують не чекати результатів при внесенні депозиту у розмірі 15% вартості продукції. Це рівнозначно миту для країн, що не входять в режим вільної торгівлі з Росією.
У жовтні 2013 року через застосування ФТС РФ додаткових заходів гарантування при переміщенні товарів із застосуванням книжки МДП в митних пунктах на українсько-російській митниці виросли кілометрові черги.
Нагадаємо, аналогічні заходи, зроблені російським урядом минулого літа привели, згідно з офіційними підрахунками, до зниження українського експорту на $ 4,2 млрд. при загальнорічному експорті в Росію на рівні 23-24 млрд. дол.
У третьому кварталі минулого року, який відзначився забороною на постачання кондитерської продукції Roshen і митною "війною" в серпні, зниження експортних постачань склало 13ли $ 576 млн.
Найсильніше від торгової війни з РФ постраждали виробники харчової продукції (Роспотребнадзор застосовував санкції до молочної і кондитерської продукції), а також постачальники труб і холодного прокату. Серед великих бізнес-груп, які постраждали в результаті митної війни з РФ називалися "Метінвест" Рината Ахметова, "Інтерпайп" Віктора Пінчука, "Рошен" Петра Порошенка, ІСД Сергія Тарути.
У фінзвіті "Метінвеста" говориться, що в порівнянні з 2012 роком за 9 міс. 2013 року скоротилися на 4% продаж у країни СНД.

За матеріалами ZN.UA

 

29 січня 2014р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів