Закарпатські ПТУ фінансуватимуть інакше. Однак не цього року

Закарпатські ПТУ фінансуватимуть інакше. Однак не цього року
Бо потрібно вносити зміни до Бюджетного кодексу.

 

МОН і Мінфін розроблять нову схему фінансування ПТУ. У Міністерстві освіти і науки відбулась зустріч міністра освіти і науки Лілії Гриневич та міністра фінансів Олександра Данилюка. Метою зустрічі було вирішення кризової ситуації з фінансуванням професійно-технічної освіти, - пише Освіта

За інформацією прес-служби МОН, сторони погодилися, що ситуація, яка склалась з профтехосвітою після передачі її фінансування на місцевий рівень, вимагає нагального вирішення, однак має кілька складових - проблеми поточного фінансування і необхідність системної реформи управління галуззю профтехосвіти.

Керівники відомств дійшли згоди, що професійно-технічна освіта має фінансуватись з кількох джерел, зокрема, обговорили варіант фінансування з державного бюджету за рахунок освітньої субвенції на здобуття учнями ПТНЗ загальної середньої освіти.

Що стосується професійної підготовки, міністри обговорили модель, за якої відповідальність за професійну підготовку має бути розділена між державним і регіональним рівнями: державна субвенція має покривати здобуття освіти за гостро дефіцитними спеціальностями національного значення, коли в тому чи іншому училищі готують фахівців для кількох областей чи всієї України. Таке фінансування має йти через державне замовлення.

В той же час, професійна підготовка за тими професіями, що використовуються для комунального господарства або для обслуговування місцевої інфраструктури мають фінансуватися шляхом регіонального замовлення.

Гриневич і Данилюк погодили, що Міносвіти і Мінфін спільно доопрацюють законопроект "Про професійну освіту" з метою внесення до Верховної Ради узгодженого документа.

Нова схема фінансування профтехосвіти вимагатиме також внесення змін до Бюджетного кодексу. Її запровадження буде можливим з 2017 року.

 

25 квітня 2016р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів