Що буде з енергоефективністю та енергозбереженням Закарпаття в найближчі роки

Що буде з енергоефективністю та енергозбереженням Закарпаття в найближчі роки
У середу, 17 травня, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс провів робочу зустріч з головним експертом, к.е.н. Олександром Ігнатенком, який представляє Проект «Розвиток та комерціалізацію біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» по Програмі розвитку Організацій Об’єднаних Націй в Україні.

 

В ході зустрічі обговорено питання прийняття проекту змін до Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2016-2020 щодо стимулювання використання біоенергетичних технологій у тепло та гарячому водопостачанні в Закарпатської області в рамках співпраці проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні».

Як зазначив експерт, зміни до даної програми розроблені відповідно до підписаного Меморандуму між Закарпатською ОДА та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРОООН) в рамках Проекту «Розвиток та комерціалізацію біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні», що фінансується спільним проектом Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду.

- Освоєння відновлювальних джерел підвищує рівень енергетичної безпеки нашої країни та знижує антропогенний вплив на навколишнє природнє середовище. Тож, використавши масштабніше потенціал відновлювальних джерел енергії, Україна працює не лише на національні інтереси, а й сприяє протидії глобальним змінам клімату, - зазначив Олександр Ігнатенко.

Далі експерт окреслив цілі Концепції комплексного використання біомаси у Закарпатській області, де взято два основних ресурси біомаси нашого краю у розрізі їх виробництва та використання: біомаси сільськогосподарського та лісового походження. Наявні в області ресурси біомаси лісового походження можна використовувати: відходи лісозаготівлі; відходи, що залишаються після переробки деревини; створення плантацій швидкорослих і продуктивних деревних порід.

Відтак, в рамках Програми планується реалізовувати системний підхід до переходу від традиційної систем опалення імпортованим газом бюджетних установ в населених пунктах Закарпаття до сучасної та ефективної системи, що передбачає використання доступних місцевих видів біопалива.

- Реалізація Програми дозволить протестувати пілотні інструменти для використання біомаси у муніципальних системах теплопостачання та поширити цей досвід по всій Україні, - констатував експерт, додавши: - Заходи програми спрямовані на включення в енергетичний баланс області таких невикористаних можливостей, як утилізація надлишку і відповідного недовикористання існуючих відходів лісогосподарств та лісопереробного комплексу (всього 155878,01 т біомаси), а також формування сприятливого інвестиційного клімату в альтернативну енергетику. Отриманий чистий ефект від програми без операційних видатків складає 760670,6 тис.грн та щорічна економія 20257,2 куб.м природного газу.

- Зважаючи на виклики сьогодення зі скорочення споживання голубого палива, обласною владою активно ведеться робота щодо переведення котелень бюджетних установ на альтернативні види палива. Так, із 1264 котелень 230 вже працюють на альтернативних видах палива. В майже 60 бюджетних установах встановлено твердопаливні котли. Тож, реалізація з доповненими заходами до Програми дозволить економити споживання недешевого природного газу та поступово повністю відмовитися від нього у закладах бюджетної сфери. Переконаний, що депутатський корпус облради підтримає зміни до програми, бо також зацікавлений покращити екологічну ситуації в краї, створити сприятливі умови для інвестицій у виробництво енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії, підвищити їх рівень та розвивати економіку краю, - резюмував Михайло Рівіс.

Прес-служба облради

 

17 травня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*