Що буде з енергоефективністю та енергозбереженням Закарпаття в найближчі роки

В ході зустрічі обговорено питання прийняття проекту змін до Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2016-2020 щодо стимулювання використання біоенергетичних технологій у тепло та гарячому водопостачанні в Закарпатської області в рамках співпраці проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні».
Як зазначив експерт, зміни до даної програми розроблені відповідно до підписаного Меморандуму між Закарпатською ОДА та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРОООН) в рамках Проекту «Розвиток та комерціалізацію біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні», що фінансується спільним проектом Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду.
- Освоєння відновлювальних джерел підвищує рівень енергетичної безпеки нашої країни та знижує антропогенний вплив на навколишнє природнє середовище. Тож, використавши масштабніше потенціал відновлювальних джерел енергії, Україна працює не лише на національні інтереси, а й сприяє протидії глобальним змінам клімату, - зазначив Олександр Ігнатенко.
Далі експерт окреслив цілі Концепції комплексного використання біомаси у Закарпатській області, де взято два основних ресурси біомаси нашого краю у розрізі їх виробництва та використання: біомаси сільськогосподарського та лісового походження. Наявні в області ресурси біомаси лісового походження можна використовувати: відходи лісозаготівлі; відходи, що залишаються після переробки деревини; створення плантацій швидкорослих і продуктивних деревних порід.
Відтак, в рамках Програми планується реалізовувати системний підхід до переходу від традиційної систем опалення імпортованим газом бюджетних установ в населених пунктах Закарпаття до сучасної та ефективної системи, що передбачає використання доступних місцевих видів біопалива.
- Реалізація Програми дозволить протестувати пілотні інструменти для використання біомаси у муніципальних системах теплопостачання та поширити цей досвід по всій Україні, - констатував експерт, додавши: - Заходи програми спрямовані на включення в енергетичний баланс області таких невикористаних можливостей, як утилізація надлишку і відповідного недовикористання існуючих відходів лісогосподарств та лісопереробного комплексу (всього 155878,01 т біомаси), а також формування сприятливого інвестиційного клімату в альтернативну енергетику. Отриманий чистий ефект від програми без операційних видатків складає 760670,6 тис.грн та щорічна економія 20257,2 куб.м природного газу.
- Зважаючи на виклики сьогодення зі скорочення споживання голубого палива, обласною владою активно ведеться робота щодо переведення котелень бюджетних установ на альтернативні види палива. Так, із 1264 котелень 230 вже працюють на альтернативних видах палива. В майже 60 бюджетних установах встановлено твердопаливні котли. Тож, реалізація з доповненими заходами до Програми дозволить економити споживання недешевого природного газу та поступово повністю відмовитися від нього у закладах бюджетної сфери. Переконаний, що депутатський корпус облради підтримає зміни до програми, бо також зацікавлений покращити екологічну ситуації в краї, створити сприятливі умови для інвестицій у виробництво енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії, підвищити їх рівень та розвивати економіку краю, - резюмував Михайло Рівіс.
Прес-служба облради
До теми
- Статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України: порядок оформлення та пільги
- Підсумки піврічної роботи закарпатських аудиторів: перевірки на 4,6 мільярда, виявлені порушення, відшкодування та відповідальність
- На Закарпатті дозволили полювання на мисливський сезон 2025-2026
- 118 мешканців Закарпаття цьогоріч вже скористалися ваучером на навчання
- Регіональна комісія ТЕБ та НС проаналізувала стан безпеки та готовності до надзвичайних ситуацій
- Підтримка ворога — шлях за ґрати: закарпатська прокуратура попереджає про наслідки держзради
- Контроль тендерів на Закарпатті: 137 моніторингів та 12 перевірок за пів року
- Фахівці ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області надали вже понад 32 тисячі адмінпослуг у сфері земельних відносин
- На Закарпатті працюють над розбудовою мережі ветеранських хабів
- На Закарпатті на реалізацію проєкту «єРобота: Власна справа» спрямували 99,4 млн грн
- Закарпаття продовжує підтримувати захисників - спрямували ще понад 19 мільйонів гривень
- 1212 клієнтів звернулися за консультаціями до офісів «Зроблено в Україні» на Закарпатті з початку року
- ТОП-10 вакансій від Закарпатської обласної служби зайнятості
- Компенсацію витрат за працевлаштування ВПО цьогоріч отримали вже 84 роботодавці області
- Закарпаття стало майданчиком для VII Міжнародного безпекового форуму «Україна – ЄС – НАТО: стратегічні ініціативи в умовах глобальної кризи»
- Результати Ярмарку вакансій на Закарпатті: 143 людини вже працевлаштовані, 20 жінок здобувають нову професію
- На Закарпатті підписали меморандум для розвитку сімейних форм виховання дітей
- В ОВА обговорили реалізацію на Закарпатті Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
- Підтримка ветеранів – інвестиція в майбутнє: онлайн-зустріч Закарпатської ОВА вже завтра
- 447 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості з початку року
До цієї новини немає коментарів