Абітурієнти закарпатських вишів можуть здобувати освіту за окремою спеціальністю «Середня освіта»

Абітурієнти закарпатських вишів можуть здобувати освіту за окремою спеціальністю «Середня освіта»
Другий рік абітурієнти українських вишів, зокрема й Ужгородського національного університету, мають змогу здобувати вищу освіту за окремою спеціальністю «Середня освіта» з низкою предметних спеціалізацій.

 

Зокрема, «Українська мова і література», «Мова і література» (із зазначенням мови – англійської, німецької, польської, російської, румунської, словацької, угорської, французької, чеської), «Історія», «Математика», «Біологія», «Хімія», «Географія», «Фізика», «Інформатика», «Фізична культура», «Здоров’я людини» тощо. Випускники, що здобудуть освіту за якимось із напрямків спеціальності «Середня освіта», матимуть відтак можливість працювати в навчальних закладах за педагогічним профілем.

Разом з тим заяви приймаються й на однозвучні (близькі) спеціалізації непедагогічного спрямування, випускники яких стають фахівцями в різних галузях виробництва, інших сферах суспільного життя.

Навіть побіжний аналіз прийнятих заяв на вступ до Ужгородського університету на низку названих спеціалізацій засвідчує, що абітурієнти при їх виборі нерідко сплутують педагогічні й непедагогічні профілі. Врешті, той, хто, скажімо, прагне здобути кваліфікацію вчителя, обирає напрям підготовки, який не дає можливості працевлаштуватися у загальноосвітній школі. Крім того, варто пам’ятати, що ліцензійний обсяг і кількість місць державного замовлення на спеціалізації спеціальності «Середня освіта» переважно набагато вищий, ніж на суміжні спеціалізації непедагогічного профілю, – відповідно і шансів вступити, зокрема й на бюджетне навчання, більше.

Тож голови відбіркових комісій звертають увагу наших майбутніх студентів на те, що до 27 липня у разі наявності вільних пріоритетів вони ще мають нагоду подати відповідну електронну заяву на бажану спеціальність.

На це вказує, зокрема, декан факультету іноземної філології, голова відбіркової комісії цього підрозділу Михайло Рошко у пропонованому відео.

Медіацентр УжНУ

 

24 липня 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*