Закарпатська ДФС: чи виникає оподаткування акцизним податком при реалізації електронних сигарет

Підпунктом 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) передбачено, що об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Відповідно до абзацу третього пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізацією суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування.
Підпунктом 14.1.252 цього пункту встановлено, що до тютюнових виробів належать сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.
Перелік підакцизних товарів із зазначенням видів товарів (продукції) згідно з УКТ ЗЕД і ставок акцизного податку наведено у 215 Кодексу. Так, відповідно до пп. 215.3.2 п. 215.3 цієї статті до підакцизних товарів належать тютюнові вироби, тютюн і промислові замінники тютюну за кодами 2401, 2402 10 00 00, 2402 20 90 10, 2402 20 90 20, 2403 згідно з УКТ ЗЕД.
Методичними рекомендаціями щодо класифікації згідно з вимогами УКТ ЗЕД товарів промислової продукції, впровадженими листом № 6983/7/99-99-24-02-03-17, передбачено, що класифікація електронних сигарет та змінних картриджів до них здійснюється таким чином: електронна сигарета – працюючий на елементі живлення мікроелектронний пристрій, який нагріває рідину, що містить пропіленгліколь, ароматизатор з нікотином або без нікотину. Пара, що утворюється, імітує традиційний процес паління сигарет.
Пристрій може мати вигляд звичайної сигарети, сигари або люльки для паління або іншої форми. Під час вдихання потік повітря активізує парогенератор (випарник), в якому відбувається нагрівання рідини та перетворення її в пару, що нагадує тютюновий дим.
Товар представлено у наборі для роздрібної торгівлі, який також містить зарядний пристрій, шнур живлення й набір запасних патронів та класифікується у товарній позиції 3843. Класифікація змінних картриджів для електронних сигарет здійснюється відповідно до складу рідини у товарній позиції 3824.
Таким чином, оскільки електронні сигарети та змінні картриджі до них не є підакцизним товаром у розумінні норм Податкового кодексу, то і об’єкта оподаткування акцизним податком операцій з їх реалізації не виникає.
ДФС у Закарпатській області
До теми
- Закарпатська ДФС про несвоєчасну сплату податку: яка відповідальність у підприємців-єдинників
- Закарпатська ДФС про матеріальну допомогу, коли є ЄСВ
- ДФС Закарпаття про подарунки роботодавця своїм працівникам
- Закарпатська ДФС: Які обов’язкові реквізити касового чека при реалізації пального
- Закарпатська ДФС роз’яснює як бути з декларуванням, якщо отримали спадщину за нульовою ставкою
- Закарпатська ДФС: платникам-спрощенцям про строки сплати єдиного податку
- ДФС Закарпаття: затверджено показники, які визначають критерії ризиковості платника ПДВ
- Закарпатська ДФС: до уваги платників податку на додану вартість!
- Закарпатська ДФС інформує платників єдиного податку
- Закарпатська ДФС про сплату для перерахування пенсії
- Закарпатська ДФС: що з ЄСВ, якщо підприємець отримує пенсію, призначену законодавством іноземної держави?
- Несплата ЄСВ: відповідальність для осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, та членів фермерських господарств
- Три митні пости Закарпаття, які здійснюють найбільше оформлень товарів за допомогою "єдиного вікна"
- Закарпатська ДФС: таблиця даних платника ПДВ враховується фіскальною службою в автоматичному режимі
- Закарпатська ДФС: у яких випадках фізична особа звільняється від обов’язкового подання податкової декларації
- Закарпатська ДФС: 21 березня – останній день подання заяви про відмову від "спрощенки"
- ДФС Закарпаття: при яких умовах застосовується РРО ФОП-єдинщиками
- Закарпатська ДФС про зміни у видачі дозволів на спеціальне водокористування у 2018 році
- Закарпатцям про особливості формування податкового кредиту
- Результат сплати податків та зборів: до місцевих бюджетів Закарпаття спрямовано майже 621 млн грн
До цієї новини немає коментарів