Тож перший тиждень археологічних розкопок завершився незабутніми враженнями від фантастичної мандрівки Європою, переповненою картою пам’яті на телефоні й бажанням неодмінно повернутися сюди знову. Але наші пригоди тільки почалися – попереду майже місяць археологічних пошуків і свіжих вражень від інших європейських міст.
Студенти-історики УжНУ проводять археологічні розкопки у городищі слов’ян ІХ століття в Словаччині

Незабутньою виявилася екскурсія до місцевого археологічного музею, гідом якої був сам керівник експедиції. Він ознайомив молодь з найкращими експонатами. Сподіваємося, що й наші знахідки опиняться на полицях цього закладу.
Робота роботою, але й відпочинок ніхто не скасовував – тож у вільні від розкопок дні студенти подорожують Європою. Враження від практики вирішили доповнити насиченими вихідними у двох європейських столицях – Відні та Братиславі, а також у таких великих словацьких містах, як Кошиці та Нітра.
Спільне фото в центрі міста Кошице
Гідним початком мандрівки стали відвідини Кошиць, що на сході Словаччини. Не дарма місто іменують скромною столицею старої Європи – вразило чистими акуратними вуличками й бульварами, вишуканими вузькими фасадами будинків та різноманіттям фонтанів. Неспішно гуляючи Головною вулицею, встигли розглянути кілька визначних пам’яток. Справжня окраса міста і те, що чарує око, – Кафедральний римо-католицький собор святої Єлизавети. З оглядової вежі культової споруди відкривається приголомшливий краєвид на Кошиці. Неподалік від собору – каплиця святого Михайла – покровителя міста. Ще бачили прекрасну будівлю Оперного театру, який чимось нагадує Віденську оперу. І, звичайно, не оминули увагою Співаючий фонтан із дзвіночками, що грає бризками біля входу в міський театр.
Певно, найбільше студенти мріяли побачити «музичну столицю» Європи – Відень. І місто справді зустріло нашу молодь оркестрами просто неба, моцартами з накрохмаленими перуками та королівськими екіпажами. Майже весь день мандрівники гуляли вулицями одного з мегаполісів Європи, а дивитися й справді було на що. Майже на кожному кроці – фантастичні архітектурні ансамблі найрозкішніших резиденцій королів колишніх імперій, музеї та галереї, пам’ятники й постаменти – і все в органічному поєднанні з декоративними деревами, кущами та квітами, модерними скульптурами.
Бронзова скульптура на честь імператора Франца Йосифа І
Студентам пощастило бачити, певно, найкрасивішу будівлю епохи бароко у Відні – Католицький собор святого Карла зі смарагдовими куполами й невеликим озерцем з кам’яними стінками та пальмами обабіч. Величезний захват викликала архітектура палацу Гофбург, який тривалий час слугував домівкою для найвпливовіших людей Австрійської імперії, а нині є офіційною резиденцією президента Австрії. Відвідали й один із символів Відня – Штефанплатц і Собор святого Штефана – покровителя міста. Важко перерахувати все, що милувало око у Відні, ще важче описати відчуття від побаченого. Серце й душу кожного ужгородського студента ще довго грітиме незабутня віденська атмосфера.
Переповнені емоціями, археологи ще встигли погуляти вуличками столиці Словаччини Братислави й відвідати місцевий замок – невід’ємну частину міської панорами. Зведений на кручі над лівим берегом Дунаю, він є не тільки пам’яткою архітектури, а й чудовим місцем відпочинку для містян та численних гостей з різних куточків світу. Чудовим завершенням дня стала прогулянка Старою площею.
Втомлені, але задоволені в останній день тижня вирішили досліджували визначні пам’ятки ще одного знаменитого словацького міста – Нітри. Це колиска християнства Словаччини, адже тут був побудований перший християнський храм. Місто має славну багатовікову історію, яка пов’язана з Нітранським замком. Особливо цікавим є Кафедральний собор XIV століття, який об’єднує кілька будівель, зокрема включає й славнозвісну церкву св. Еммерама, та вважається одним із найкрасивіших у Словаччині. На території базиліки святого Еммерама покояться мощі святого Кирила – слов’янського просвітителя та проповідника християнства.














До теми
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- «Біологія — це моє!» — конкурс фото та відео до Дня довкілля для школярів від біологічного факультету УжНУ
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Закарпатські студенти можуть отримати грант: "Відповідальне використання соціальних мереж: Виклики та можливості"
- Сакура в кадрі: благодійний фотоконкурс стартував в Ужгороді
До цієї новини немає коментарів