Закарпатці взяли участь у ювілейному Міжнародному гуцульському фестивалі в Яремчі

Щороку гуцули з різних куточків України та із-за кордону з’їжджаються на кілька літніх днів до одного із семи гуцульських містечок. Минулого року фестиваль приймала Коломия, а цьогоріч курортне містечко Яремче, біля якого знаходиться відомий туристичний комплекс «Буковель».
Закарпатських гуцулів традиційно представляла Рахівщина. Зокрема, свої вміння на фестивалі демонстрували дитячий фольклорно-етнографічний колектив Ясінянської школи мистецтв, троїсті музики Будинку культури села Білин, фольклорний колектив клубу села Луги, народний аматорський драматичний театр села Костилівка, солістки естрадного жанру Наталія Мачук, Ганна Гафіяк та Іванна Ролюк. Своє мистецтво показали на виставці художники Микола Тушер та Іван Дутчук з Рахова, чиї картини користувалися успіхом у покупців.
Закарпаття було представлене й в інтелектуальній програмі фестивалю. У п’ятницю, 27 липня, львівський видавець Олександр Масляник представив три цьогорічні новинки: повість українського письменника з Бухареста Михайла Трасти «Між коханням і смертю», біографічний есей про Ігора Римарука «Забуті письмена» Мирослава Лазарука з Чернівців та збірник публіцистичних статей Олександра Гавроша «Закарпаття під прицілом: велика політика довкола маленького краю».
На презентації в Музеї етнографії та екології Карпатського краю в Яремче були присутні всі троє авторів. Книжки викликали велику цікавість серед гуцульської еліти, що з’їхалась на фестиваль. Прозвучало чимало запитань та схвальних відгуків, а всім охочим книжок навіть не вистачило.
ХХVІ Міжнародний гуцульський фестиваль наступного літа відбудеться у місті Вижниці на Буковині.
До теми
- Лижнику допоміг врятуватися... будиночок лісівників (ВІДЕО)
- Лісівники Рахівщини ліквідовують наслідки вітровалів (ВІДЕО)
- У якому районі Закарпаття досі тчуть цілющі ліжники?
- В Ужгородському замку розквітла лаванда
- Бескидський тунель за місяць до відкриття, або як виглядають нові "ворота в Європу"
- У чому переваги регіональних банків: досвід Закарпаття
- Ліптаки — перші словаки, які примандрували до Великого Березного через потребу у роботі
- Так, як діди робили: як живеться на полонині рахівським вівчарям
- Стало відомо, хто претендує на премію імені Ф. Потушняка
- Головний лісівник Закарпаття у сусідів побачив те, чому позаздриш
- Ян Черней: Не хочу, щоб на Закарпатті зник сноубординг
До цієї новини немає коментарів