Закарпатським чоловікам на замітку: у декретну відпустку може йти і батько

Закарпатським чоловікам на замітку: у декретну відпустку може йти і батько
Чи може батько піти в декретну відпустку? Як батькові оформити відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку? Ці питання часто задають молоді подружжя фахівцям системи безоплатної правової допомоги на Закарпатті.

 

Тож, сподіваємось, наступна інформація стане в нагоді багатьом закарпатським родинам, в яких народилися немовлята.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про відпустки» та статті 179 Кодексу законів про працю України, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку може бути використана повністю або частково як матір’ю, так і батьком дитини.

Законодавством не передбачено такого терміну, як «декрет» або «декретна відпустка». В законодавстві зазначені такі види соціальних відпусток як:

оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;

відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Щоб офіційно оформити таку відпустку на батька, потрібно подати роботодавцеві наступні документи:

• заява про надання такої відпустки;

• копія свідоцтва про народження дитини;

• довідка з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї

відпустки

У випадку, якщо роботодавець відмовляє в оформленні такої відпустки для чоловіка, необхідно отримати письмову відмову, щоб мати можливість її оскаржувати.

Окрім того, відповідно до закону «Про відпустки», упродовж періоду перебування у відпустці по догляду за дитиною як батько, так і мати, за бажанням, можуть працювати неповний робочий день або працювати з дому. Тобто, право на отримання допомоги зберігається, але при цьому особа продовжує працювати за більш гнучким і зручним для неї графіком, – інформують у Регіональному центрі з надання БВПД у Закарпатській області.

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

27 травня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*