В Ужгороді ділилися позитивним досвідом роботи паліативної бригади

У відкритті заходу взяли участь заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, керуюча справами виконкому Ужгородської міськради Олена Макара, директорка-головна лікарка комунального некомерційного підприємства «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Козак, асистентка кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО ім. Л.П.Шупика, експертка МОЗ із питань паліативної допомоги Леся Брацюнь, директорка комунального некомерційного підприємства «Ужгородська міська поліклініка» Алла Сіра.
Заступник міського голови Олександр Білак привітав учасників семінару, розповів, що в Ужгороді є не тільки багата історико-культурна спадщина, архітектура, кава чи гастрономія, а вже й позитивний досвід впровадження реформ і різноманітних ініціатив. Однією з таких є міська паліативна бригада, досвід якої може стати прикладом для створення подібних бригад і в інших регіонах. Олександр Павлович висловив сподівання, що ці навчання сприятимуть покращенню якості медицини в області, зокрема задля того, щоб паліативні пацієнти не почували себе забутими, не залишалися наодинці з бідою.
Асистентка кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО ім. Л.П.Шупика, експертка МОЗ із питань паліативної допомоги Леся Брацюнь розповіла, що протягом 6 років всеукраїнський благодійний фонд «Соборність» реалізовує проєкт навчання надання паліативної допомоги в практиці сімейного лікаря. Метою семінару є сприяти покращенню освіченості лікарів сімейної практики, навчити їх позбуватися страху перед призначенням сильнодіючих препаратів, правильно діяти в тих чи інших ситуаціях під час лікування онкохворих. Також Леся Брацюнь назвала ужгородську бригаду паліативної допомоги «Хоспіс вдома» однією з кращих в Україні, закликала присутніх медиків почерпнути із семінару якомога більше корисної інформації.
Директорка-головна лікарка комунального некомерційного підприємства «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Козак подякувала міській владі за підтримку паліативної бригади «Хоспіс вдома», поділилася досвідом роботи бригади (у складі якої є лікарі, медичні сестри, соціальні працівники, молодші медичні сестри, духівник), що діє в Ужгороді вже 2,5 роки. За цей працівники бригади обслуговували 284 пацієнтів, а також навчали та підтримували родини таких паліативних хворих. Тетяна Юріївна зазначила, що кожна людина – це окрема історія, уже навіть напрацьовано матеріали для фільму, який допоможе краще зрозуміти роботу «Хоспісу вдома».
Також під час лекцій із презентаціями-дискусіями досвідом роботи поділилися лікарка паліативної виїзної служби Києва, медичний психолог Зоя Максимова; юристка, експертка МФ «Відродження» з питань паліативної допомоги Олена Коваль; асистентка кафедри економіки та організації фармації медичного університету ім. Богомольця Наталія Дацюк.
Під час семінару у формі лекцій-дискусій говорили про лікування хронічного больового синдрому, етичні аспекти ведення паліативних хворих, зміни у законодавчій базі та впровадження їх на практиці, обіг підконтрольних засобів у закладах охорони здоров’я первинного рівня, рецептурний відпуск препаратів від сильного болю, організацію паліативної допомоги на первинному рівні з точки зору законодавства. Висловили і сподівання, що такі навчання проводитимуть неодноразово.
До теми
- Ужгородський міський голова Богдан Андріїв провів сьогодні особистий прийом громадян
- Єлизавета Біров: "Первинна ланка повністю працює на новій моделі фінансування. Тепер в турборежимі 22 обласні медзаклади пройшли перетворення"
- Алдіс Адамовічс в Ужгороді: «Латвія бачить Україну в союзі європейських країн»
- Завтра в Ужгороді - засідання виконкому. Які питання розглянуть?
- Сьогодні в Ужгороді провели стартову конференцію проєкту FloodUZH – «Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р. Уж»
- Євроремонт, нові меблі й навіть... живий куточок: як вигладає дитсадочок в Ужгороді (ФОТО)
- На Закарпатті депутати мають чітке розуміння збереження авіасполучення з іншими регіонами та сусідніми країнами
- Депутати Ужгородської міськради затвердили Програму розвитку земельних відносин та охорони земель
- В Ужгороді перейменовано вулицю
- Зміни та доповнення до важливих Програм: за що сьогодні голосували депутати в Ужгороді
- Затверджено Програму розвитку земельних відносин та охорони земель в Ужгороді на 2020 – 2022 роки
- В Ужгороді військовим-контрактникам планують надавати заохочувальні 10 тис. гривень
- В Ужгороді депутати затвердили Програму діяльності реабілітаційного центру «Дорога життя» на 2020 рік
- Депутати підтримали вступ Ужгорода до «Асоціації відкритих міст»
- В Ужгороді проведуть конкурс молодіжних проєктів соціальної дії у вигляді пітчингу Активних громадян. Долучайтеся!
- Почесним громадянам Ужгорода оплачуватимуть видатки на комунальні послуги
- За порушення правил торгівлі пивом та алкоголем Ужгороді складатимуть протоколи
- "Електронний квиток" в Ужгороді: що пропонують містянам і чому питання відправили на довивчення?
- «Чому Ізмаїл так, а Закарпаття ні?» Депутати в Ужгороді просять уряд знайти гроші на аеропорти
- Усе заради покупців: як бізнес змінює інфраструктуру України
До цієї новини немає коментарів