В Ужгороді ділилися позитивним досвідом роботи паліативної бригади

У відкритті заходу взяли участь заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, керуюча справами виконкому Ужгородської міськради Олена Макара, директорка-головна лікарка комунального некомерційного підприємства «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Козак, асистентка кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО ім. Л.П.Шупика, експертка МОЗ із питань паліативної допомоги Леся Брацюнь, директорка комунального некомерційного підприємства «Ужгородська міська поліклініка» Алла Сіра.
Заступник міського голови Олександр Білак привітав учасників семінару, розповів, що в Ужгороді є не тільки багата історико-культурна спадщина, архітектура, кава чи гастрономія, а вже й позитивний досвід впровадження реформ і різноманітних ініціатив. Однією з таких є міська паліативна бригада, досвід якої може стати прикладом для створення подібних бригад і в інших регіонах. Олександр Павлович висловив сподівання, що ці навчання сприятимуть покращенню якості медицини в області, зокрема задля того, щоб паліативні пацієнти не почували себе забутими, не залишалися наодинці з бідою.
Асистентка кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО ім. Л.П.Шупика, експертка МОЗ із питань паліативної допомоги Леся Брацюнь розповіла, що протягом 6 років всеукраїнський благодійний фонд «Соборність» реалізовує проєкт навчання надання паліативної допомоги в практиці сімейного лікаря. Метою семінару є сприяти покращенню освіченості лікарів сімейної практики, навчити їх позбуватися страху перед призначенням сильнодіючих препаратів, правильно діяти в тих чи інших ситуаціях під час лікування онкохворих. Також Леся Брацюнь назвала ужгородську бригаду паліативної допомоги «Хоспіс вдома» однією з кращих в Україні, закликала присутніх медиків почерпнути із семінару якомога більше корисної інформації.
Директорка-головна лікарка комунального некомерційного підприємства «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Козак подякувала міській владі за підтримку паліативної бригади «Хоспіс вдома», поділилася досвідом роботи бригади (у складі якої є лікарі, медичні сестри, соціальні працівники, молодші медичні сестри, духівник), що діє в Ужгороді вже 2,5 роки. За цей працівники бригади обслуговували 284 пацієнтів, а також навчали та підтримували родини таких паліативних хворих. Тетяна Юріївна зазначила, що кожна людина – це окрема історія, уже навіть напрацьовано матеріали для фільму, який допоможе краще зрозуміти роботу «Хоспісу вдома».
Також під час лекцій із презентаціями-дискусіями досвідом роботи поділилися лікарка паліативної виїзної служби Києва, медичний психолог Зоя Максимова; юристка, експертка МФ «Відродження» з питань паліативної допомоги Олена Коваль; асистентка кафедри економіки та організації фармації медичного університету ім. Богомольця Наталія Дацюк.
Під час семінару у формі лекцій-дискусій говорили про лікування хронічного больового синдрому, етичні аспекти ведення паліативних хворих, зміни у законодавчій базі та впровадження їх на практиці, обіг підконтрольних засобів у закладах охорони здоров’я первинного рівня, рецептурний відпуск препаратів від сильного болю, організацію паліативної допомоги на первинному рівні з точки зору законодавства. Висловили і сподівання, що такі навчання проводитимуть неодноразово.
До теми
- В Ужгороді з 1 липня запрацювала автоматизована систему обліку оплати проїзду: на що варто звернути увагу?
- В Ужгороді з 1 липня впроваджують автоматизовану систему обліку оплати проїзду в громадському транспорті
- Міський голова Ужгорода зустрівся з представником підрозділу «ПРАЙМ»: у фокусі - допомога військовим
- 116 водіїв, які покинули місце ДТП, розшукали закарпатські патрульні від початку року
- Від початку року закарпатські патрульні притягнули до відповідальності за нетверезе керування близько чотирьох сотень водіїв
- Ужгород готовий до запуску електронного квитка – встановлено валідатори на всіх міських автобусах
- Від початку року закарпатські патрульні зафіксували 155 водіїв, які користувалися телефоном під час керування авто
- 442 тисячі гривень матеріальної допомоги виділять ужгородцям на лікування
- Ще 1,9 млн гривень із бюджету Ужгорода виділять рідним полеглих Захисників України
- Ужгородська міська рада та Фундація розвитку бізнесу підписали меморандум про співпрацю задля розвитку підприємництва
- Ужгород та Обуда-Бекашмедьєр підписали Протокол про наміри щодо співпраці
- Закарпаття відвідала делегація Посольства Великої Британії та Північної Ірландії: говорили про інвестиції, переселенців та освіту
- Денні табори відпочинку для дітей та підлітків працюють у 7 закладах освіти в Ужгороді
- В ужгородському НВК «Гармонія» відкрили сучасну ресурсну кімнату для учнів із особливими освітніми потребами
- В Ужгороді розробляють перший в Україні План шкільної мобільності
- Допомога, що змінює життя: в Ужгороді працює унікальний Центр реабілітації осіб з інвалідністю
- Безбар'єрність – не про зручність, а про гідність: влада враховує пропозиції та зауваження військових з інвалідністю
- "Навчання без бар’єрів: понад 100 діток з порушеннями слуху здобувають освіту в унікальній школі Ужгорода"
- Міська рада Ужгорода погодила розробку проєкту землеустрою для ветеранського простору
- «Фортеця духу»: на Закарпатті стартує унікальний проєкт з розвитку адаптивного виду спорту
До цієї новини немає коментарів