І знову Боржава: Відбулася чергова зустріч щодо будівництва вітряної електростанції на Закарпатті

До участі долучилися директор департаменту залучення інвестицій Мінекономрозвитку Ірина Новікова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, експерти, голови селищних та сільських рад Воловецького та Свалявського районів.
Представники турецької компанії GURIS та ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» інформували учасників зустрічі про власний досвід будівництва вітрових електростанцій не тільки в світі, а й в Україні, зокрема в Овідіопольському районі Одеської області та про проблеми, які виникли під час проектування і отримання дозвільних документів на будівництво ВЕС на полонинах Боржавського хребта у Воловецькому та Свалявському районах. Крім того, довели до присутніх переваги відновлювальної енергетики для економіки та енергонезалежності України.
Своїм досвідом щодо співпраці з турецьким інвестиційним холдингом GURIS в процесі будівництва та функціонування Овідіопольської ВЕС на Одещині потужністю 30мВт поділився заступник голови Одеської обласної ради Юрій Димчогло.
Керівництво Воловецького та Свалявського районів довели до присутніх значення цього об’єкта для розвитку районів і висловили надію, що реалізація цього проекту значною мірою прискорить позитивні зрушення як в економічній, так і в соціальній сферах районів.Голова Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко висловив підтримку керівництва ОДА щодо залучення інвестицій у гірські райони Закарпаття. Він інформував, що є ряд напрацьованих проектів, які потребують негайного вирішення питання щодо їх реалізації як облдержадміністрацією, так і владою на місцях, з урахуванням інтересів місцевих громад та широкого кола громадськості.
Підсумовуючи результати зустрічі, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітіаручк звернув увагу присутніх на те, що на цей час в Україні як і у всьому світі проводитися запекла боротьба за інвестиції і основним завданням, як окремих регіонів України, так і держави в цілому, довести свою інвестиційну привабливість. Негативний досвід будь-якого інвестора в Україні призводить до створення негативного інвестиційного іміджу нашої держави. Як правило, така інформація дуже швидко поширюється серед інвесторів. Отже, потрібно всім спільно прикласти максимальних зусиль для того, щоб цей проект був реалізований, але при цьому необхідно враховувати інтереси всіх зацікавлених сторін.
Для вирішення проблем, які виникли у процесі реалізації проекту будівництва ВЕС на хребті Боржава необхідно вжити заходів для усунення всіх недоліків, які мають місце, на думку громадськості, при проектуванні цього об’єкта та досліджень впливу на навколишнє середовище. Заступник Міністра рекомендував представникам ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» налагодити більш ефективну комунікацію з органами державної влади та місцевого самоврядування, посилити інформаційну діяльність серед населення, громадських організацій, опонентів, що виступають проти спорудження ВЕС, з метою інформування про вжиті заходи, які спрямовані на усунення недоліків, на які вказує громадськість та експертне середовище.
Для більш чіткого розуміння ситуації, учасники зустрічі здійснили виїзд на хребет полонини Боржава.
Джерело: Прес-служба Закарпатської ОДА
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- На Закарпатті відбувся колоритний фестиваль коломийок
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Завтра розпочинається Петрів піст: як тримати його правильно?
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Сьогодні — Свята Трійця: що варто знати про Зелені Свята
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- У Карпатах пильнує не лише прикордонна служба
Це - дуже погано! Наро гада, що привів до влади думаючу владу. А вона виявляється, така ж як і попередня. А ображати нікого в коментарях не можна...
Вітрова енергетика, яку вони пропонують, дотаційна. Ціна на неї для споживачів в 4-5 разів вища за ту, яку ти платиш за електрику. Нащо здорогшувати ціну - у нас народ мультимільйонери?