І знову Боржава: Відбулася чергова зустріч щодо будівництва вітряної електростанції на Закарпатті
До участі долучилися директор департаменту залучення інвестицій Мінекономрозвитку Ірина Новікова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, експерти, голови селищних та сільських рад Воловецького та Свалявського районів.
Представники турецької компанії GURIS та ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» інформували учасників зустрічі про власний досвід будівництва вітрових електростанцій не тільки в світі, а й в Україні, зокрема в Овідіопольському районі Одеської області та про проблеми, які виникли під час проектування і отримання дозвільних документів на будівництво ВЕС на полонинах Боржавського хребта у Воловецькому та Свалявському районах. Крім того, довели до присутніх переваги відновлювальної енергетики для економіки та енергонезалежності України.
Своїм досвідом щодо співпраці з турецьким інвестиційним холдингом GURIS в процесі будівництва та функціонування Овідіопольської ВЕС на Одещині потужністю 30мВт поділився заступник голови Одеської обласної ради Юрій Димчогло.
Керівництво Воловецького та Свалявського районів довели до присутніх значення цього об’єкта для розвитку районів і висловили надію, що реалізація цього проекту значною мірою прискорить позитивні зрушення як в економічній, так і в соціальній сферах районів.Голова Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко висловив підтримку керівництва ОДА щодо залучення інвестицій у гірські райони Закарпаття. Він інформував, що є ряд напрацьованих проектів, які потребують негайного вирішення питання щодо їх реалізації як облдержадміністрацією, так і владою на місцях, з урахуванням інтересів місцевих громад та широкого кола громадськості.
Підсумовуючи результати зустрічі, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітіаручк звернув увагу присутніх на те, що на цей час в Україні як і у всьому світі проводитися запекла боротьба за інвестиції і основним завданням, як окремих регіонів України, так і держави в цілому, довести свою інвестиційну привабливість. Негативний досвід будь-якого інвестора в Україні призводить до створення негативного інвестиційного іміджу нашої держави. Як правило, така інформація дуже швидко поширюється серед інвесторів. Отже, потрібно всім спільно прикласти максимальних зусиль для того, щоб цей проект був реалізований, але при цьому необхідно враховувати інтереси всіх зацікавлених сторін.
Для вирішення проблем, які виникли у процесі реалізації проекту будівництва ВЕС на хребті Боржава необхідно вжити заходів для усунення всіх недоліків, які мають місце, на думку громадськості, при проектуванні цього об’єкта та досліджень впливу на навколишнє середовище. Заступник Міністра рекомендував представникам ТОВ «Атлас Воловець Енерджи» налагодити більш ефективну комунікацію з органами державної влади та місцевого самоврядування, посилити інформаційну діяльність серед населення, громадських організацій, опонентів, що виступають проти спорудження ВЕС, з метою інформування про вжиті заходи, які спрямовані на усунення недоліків, на які вказує громадськість та експертне середовище.
Для більш чіткого розуміння ситуації, учасники зустрічі здійснили виїзд на хребет полонини Боржава.
Джерело: Прес-служба Закарпатської ОДА
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- На Закарпатті прогнозують значні дощі та підвищення рівнів води
- На Закарпатті не зафіксовано жодного випадку метапневмовірусу
- Синоптики попереджають про погіршення погоди на Закарпатті завтра - сильні опади, ожеледиця
- Кращі бренди Закарпаття-2024
- Федір Шандор презентував "Туристичну карту Сваляви"
- На Закарпатті відпочивали діти, котрі навчаються в українсько-угорській школі в Будапешті
- «Бограч-index» – січень 2025: за місяць продукти подорожчали на 4,9%
- Drone Force – перший крок до професіонала з БпЛА
- 2024 рік - названо лідерів Закарпаття за напрямами
- На Закарпатті прогнозують погіршення погоди - сніг, хуртовини, на дорогах ожеледиця
- Графік святкових богослужінь до свята Богоявлення (Хрещення Господнього) та освячення води 2025 року в Ужгороді
- На Закарпатті створили адаптаційний прихисток для дітей, яких повернули з-за кордону
- З початку холодного сезону до медичних закладів Закарпаття звернулися 34 пацієнти з переохолодженням
- Що на Закарпатті читали дорослі та діти у 2024 році?
- Командир гармати "Історик": іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті
- Закарпатська Туристична Організація оголосила 2025 туристичний рік в Закарпатті роком митецького туризму
- Два роки за новим календарем. Як у 2024 закарпатці почали ставитися до нових дат християнських свят
- В антології «Наша Перша світова» представлено і Закарпаття
- Працівники релокованого підприємства SHEMAX готували домашню випічку на свята для захисників ФОТО
- Закарпатські патрульні цьогоріч виявили 455 водіїв, які користувалися телефоном під час керування авто
Це - дуже погано! Наро гада, що привів до влади думаючу владу. А вона виявляється, така ж як і попередня. А ображати нікого в коментарях не можна...
Вітрова енергетика, яку вони пропонують, дотаційна. Ціна на неї для споживачів в 4-5 разів вища за ту, яку ти платиш за електрику. Нащо здорогшувати ціну - у нас народ мультимільйонери?