Чоловікам до уваги: як зекономити паливо під час далеких поїздок

Зберігайте, щоб не загубити.
Як заощадити на бензині під час автоподорожі
- Готуючись до автоподорожі, важливо заздалегідь переглянути ціни на бензин в Європі та зазначити у своєму автомаршруті місця найбільш вигідних заправок.
- Звичайно, вигідніше всього буде виїжджати з дому з повним баком. Також важливо подбати про те, щоб на під'їзді до кордону бак був повністю заправлений. Для цього краще заздалегідь дізнатися координати найближчої до кордону бензоколонки і теж відзначити її на своєму автомаршруті. Бензин біля кордону буде вже дорожче, але все одно вигідніше європейського після його переходу.
- Слід знати, що в європейських країнах паливо на автотрасі зазвичай коштує дорожче, ніж у місті.
- Оскільки поїздка передбачає кілька зупинок, то буде доцільно запланувати найдовший перегін до її початку. На довгій ділянці двигун встигне краще прогрітися, вийде в нормальний режим роботи, що при наступних стартах призведе до зменшення витрати палива. На довгих маршрутах такий підхід буде найбільш комфортним і для водія, і для пасажирів.
Способи економії палива
Готуючи автомобіль до великої подорожі, важливо врахувати всі ті нюанси, які допоможуть знизити витрату палива.
- Автомобіль повинен бути справний, а свічки та фільтри — свіжими. Звичайно, перед великою подорожжю найправильніше буде пройти ТО.
- Чим важче автомобіль, тим більші витрати палива. Кожні 50 кг вантажу викликають перевитрату палива приблизно на 5%. Тому, збираючи багаж для автоподорожі, звільніть багажник від непотрібного мотлоху і не беріть з собою нічого зайвого «на всякий випадок».
- Багажник на даху, зайві обважування-прибамбаси впливають на аеродинаміку і, відповідно, на витрату палива. Порожній багажник на даху збільшує витрату на 5%, повний — на 40%.
- Під час подорожі стежте за тиском в шинах, особливо в періоди різкого перепаду температур. Зниження тиску в шинах всього на 0,7 бар призводить до збільшення витрати палива на 6%, так і шини при цьому швидше зношуються.
- Уникайте пробок, в яких бездарно витрачається і бензин (до 30% перевитрати), і дорогоцінний час. До того, як висунутися в дорогу, краще перевірити майбутній відрізок шляху на наявність заторів, пов'язаних з ремонтом дороги і т. д., щоб вчасно вибрати оптимальну альтернативу.
- З тієї ж причини уникайте поїздок в години пік.
- Використовуйте навігатор — він і заблукати не дасть, позбавивши від намотування зайвих кілометрів, і короткий шлях вкаже, і пробки допоможе об'їхати.
Як знизити витрату палива на трасі
В першу чергу важливо дотримуватися певного стилю їзди — краще їхати спокійно, повільно і плавно, ніж різко рушати і гальмувати.
- Головний ворог гаманця на дорозі — занадто висока швидкість. Намагайтеся дотримуватися постійної швидкості не більше 110 км/год, тоді економія буде відчутною.
- Використовуйте криз-контроль. При сприятливій дорожній обстановці на відносно рівних ділянках він допоможе заощадити паливо, завдяки обмеженню кількості прискорень.
- Зменшення витрати палива сприяє плавний розгін. Також корисно гальмувати не педаллю, а завчасно сповільнюватися, щоб машина котилася по інерції. Основний принцип такий: чим рідше ви використовуєте гальма, тим менше витрата. Досвідчені водії стверджують, що спокійний і плавний стиль їзди економить їм 25% палива!
- Рухаючись у щільному потоці, утримуйте таку дистанцію до попереду автомобіля, що йде, якої буде достатньо для продовження нехай і повільного, але невпинного руху без гальмування до повної зупинки. Це дозволить витратити значно менше палива.
- Під час руху тримати вікна закритими. При відкритих вікнах витрата палива збільшується на 5-7%.
- Не включайте без потреби електроприлади. Залишений без потреби включеним кондиціонер здатний забрати від 5 до 15% бензину. Також як не потрібна в даний момент піч, обігрів заднього скла, дзеркал і т. д.
- Слідкуйте за показаннями тахометра. З розумним зменшенням кількості обертів двигуна за хвилину зменшується витрата палива.
Джерело: Ukr.Media
До теми
- До уваги водіїв! Запроваджені сезонні обмеження руху
- В Ужгороді безкоштовно вакцинуватимуть домашніх котів і собак від сказу
- До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»
- Оновлено контакти позаштатних гарячих ліній в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки Закарпатської області
- Чи потрібен дозвіл батька, якщо дитина їде за кордон з мамою по біометрії?
- Закарпатців та гостей краю попереджають про надзвичайну та високу пожежну небезпеку сьогодні
- Військова служба за контрактом – вільний вибір, що гарантує кар’єрне зростання та надійне майбутнє
- На об'їзній біля Ужгорода облаштували круговий рух
- Захистіть свої права – завтра для закарпатців працюватиме гаряча лінія з питань захисту прав споживачів
- Закарпатські патрульні нагадують про максимально дозволену швидкість руху
- Річка Уж, озера та кар'єр під забороною: в Ужгороді офіційно не дозволено купатися
- Із 23 по 25 червня на Закарпатті – надзвичайна пожежна небезпека
- Виграти подорож до зимового табору у Словаччині: ГО «Щасливі діти» оголосили конкурс «Карпатський сторітелінг»
- Із 1 липня соціальні виплати українцям призначатиме Пенсійний фонд: що зміниться
- Міста майбутнього: як сучасні проєкти формують нові умови життя
- Хто має право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг?
- Митниця в смартфоні та єЧерга: як уникнути черг у сезон відпусток на пунктах пропуску Закарпаття
- Довідка ВПО: як відновити документ, якщо випадково видалили його в Дії
- Що таке «опіка до усиновлення» і як її оформити?
- Хто може отримати разову виплату до Дня Незалежності у 2025 році?
До цієї новини немає коментарів