ЗНИКЛІ З УЖГОРОДСЬКОГО БЮДЖЕТУ МІЛЬЙОНИ ВСЕ ЩЕ ШУКАЮТЬ

3 липня в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему: „Доля 21 мільйону з ужгородського бюджету”.

 

Журналісти зустрілися із завідувачем відділу капітального будівництва Ужгородської міськради Олександром Лелекачем (тимчасово відстороненим від виконання обов’язків вже протягом півтора року). Він розповів про судовий розгляд справи, відкритої 14 січня 2005 року — щодо зловживання службовим становищем у ході розподілу державної субвенції. Так, Ужгороду було виділено державою 48 мільйонів для будівництва і ремонту об’єктів житлово-комунального господарства. З них 19 мільйонів повернуто державі як неосвоєні. По стадіону "Авангард" підтверджено освоєння 9 млн. 700 тисяч грн., ще 2,6 млн. грн. витрачено на водопровідні мережі, 300 тисяч гривень — на водозабір "Минай", 1,7 млн. грн. на каналізаційно-очисні споруди. Інші 16,5 млн. грн., за рішенням Господарського суду Івано-Франківської області, повинен повернути Ужгородові генпідрядник. Олександр Лелекач стверджує, що на прозорій тендерній основі Ужгородська міськрада довірила будівельні роботи у місті івано-франківській фірмі ЗАТ "Західхімпроммонтаж" — за рекомендацією Українського будівельного концерну. Івано-франківський генпідрядник залучив до виконання робіт декілька фірм-субпідрядників, зокрема, з м. Одеса, їм перерахували гроші. Однак реальної роботи проведено не було. Відразу після перших затримок із виконанням підрядних робіт завідувач відділу капітального будівництва Ужгородської міськради звернувся до прокуратури із заявою про необхідність з’ясування ситуації. Однак за цією заявою справу було відкрито проти самого О. Лелекача (за "зловживання владою в інтересах третіх осіб", йдеться про 5 мільйонів гривень), розслідування тягнеться до сьогодні. Підсудний стверджує, що у матеріалах прокуратури фігурують абсолютно неправильні цифри та суми, які далеко не відповідають дійсності. Натомість суд, за словами Олександра Лелекача, відхиляє усі доказові матеріали захисту, що мають реальне значення для справи — акти звірок робіт, акти робочих комісій, платіжні документи. У результаті перенесених стресів О. Лелекач став інвалідом ІІІ групи, втративши зір на одне око.
На думку О. Лелекача, горезвісні 16,5 млн. гривень, які повинні були бути використані на ремонт ужгородських каналізаційно-очисних споруд, навряд чи повернуться Ужгородові. Одеська фірма ЗМВ "Сервіс", яка за рішенням Господарського суду Івано-франківської області повинна повернути франківському генпідряднику 26 млн. грн. (з яких 16 — ужгородські), подала заяву про банкрутство, а усі її документи згоріли у пожежі.
Про частину виконаних робіт за кошт славнозвісного 21 мільйону прозвітував автор проекту реконструкції стадіону "Авангард" Андрій Кирик. За його словами, усі роботи на міському стадіоні виконані у повному обсязі та без жодних порушень, про що свідчать акти прийому робіт відповідних комісій.
Завтра, 4 липня, відбудеться чергове судове засідання у справі зниклих мільйонів. Прокуратура просить 8 років ув’язнення для Олександра Лелекача за ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем) та 6 років для двох керівників ЗАТ "Західхімпроммонтаж". О. Лелекач стверджує, що жодної секунди не сумнівається у власній невинності та заперечує причетність до будь-якого з трьох пунктів 364-ї статті Кримінального кодексу.

 

03 липня 2006р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів