Подбай про майбутнє - відмовся від зарплати в “конверті”!

Небезпека тіньової зарплати, як і тіньової зайнятості, полягає не стільки у тому, що бюджет недоотримує кошти, не сплачуються відрахування і до Пенсійного фонду. Чим ризикує людина, коли погоджується отримувати заробітну плату в "конверті"?

 

Громадяни, які погоджуються отримувати заробітну плату в "конвертах", не лише сприяють розвитку тіньових схем, а й позбавляють себе соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Ухиляючись від оподаткування шляхом мінімізації реальних доходів, вони позбавляють себе не тільки гідної пенсії в майбутньому, а й лікарняних, декретних виплат, отримання банківських кредитів тощо. Про це варто замислитися вже зараз і знати, що від байдужості й бездіяльності кожен "трудовий нелегал" втрачає:

- при досягненні пенсійного віку трудову пенсію;

- відпускні за час щорічної відпустки, що передбачена законом;

- грошову компенсацію за невикористані дні відпустки;

- доплати за роботу в нічний час, за понаднормові роботи і роботу у святкові дні;

- допомогу з тимчасової непрацездатності у випадку хвороби, допомогу з вагітності та пологів;

- оплату і відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

- вихідну допомогу при звільненні у зв’язку із скороченням штату;

- будь-яку можливість повернути через суд належні вам суми, компенсації і взагалі висунути претензії роботодавцеві, тому що ви працюєте нелегально.

Працівниками ДПІ у Виноградівському районі систематично вживаються різні заходи для того, аби суттєво зменшити обсяги тіньової зарплати. Використовуються всі можливі засоби впливу. Фахівці інспекції проводять зустрічі за "круглим столом", відповідну роз’яснювальну роботу щодо дотримання норм чинного законодавства з керівниками підприємств, установ та організацій району, які здійснюють фінансово-господарську діяльність, нарощують обсяги виробництва, отримують значні прибутки, проводять рух коштів на розрахункових рахунках, при цьому сплачують заробітну плату найманих працівників нижче, ніж середня по галузі.

У результаті проведених заходів, а саме при проведенні оперативних перевірок у cуб’єктів господарювання з початку року фахівцями інспекції виявлено 239 найманих осіб, з якими не було укладено трудових угод, залучено до оподаткування 219 суб’єктів господарювання, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації, та якими, після втручання податківців, сплачено до бюджету 25,2 тис.грн.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

 

14 серпня 2008р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів